Газовики поспішають на допомогу: сьогодні до Калинівки розпочнуть відновлювати газопостачання

Відсьогодні, 29 вересня, “Вінницягаз” почне відновлювати газопостачання до Калинівки та Павлівки, які постраждали під час вибухів на складах боєприпасів. Завершити підключення газу до всіх будинків планують до понеділка.

Як повідомляють на підприємстві, 15 тисяч споживачів природного газу у 16 населених пунктах Калинівського та Вінницького районів залишилися без газу внаслідок пожежі на складі боєприпасів у ніч з 26 на 27 вересня.

Доба після вибухів: що відбувається зараз у Калинівці та Павлівці. ФОТОРЕПОРТАЖ

Після локалізації пожежі 28 вересня, “газовики” почали обстежувати газопроводи на предмет пошкодження та поступового відновлення газопостачання. Фахівці відповідних служб компанії працюють цілодобово, аби мешканці декількох сіл отримали газ до своїх домовок вже до кінця дня 28 вересня –  це села Іванів, Гущинці, Кам’яногірка, Сосонка, Славне, Мізяківські Хутори, а це більше 3000 споживачів.

Щодо Калинівки та Павлівки – їх почнуть підключати до газопостачання з 29 вересня, а вже до понеділка, 2 жовтня, планують повернути газ до домівок усіх мешканців.

До речі, тим громадянам, які втратили лічильники, “Вінницягаз” повторно встановить їх безкоштовно.

  • Наразі наші фахівці обстежують газопроводи та здійснюють дворові обходи у селах, де вже відбулося розмінування. У багатьох ударною хвилею знесло і розтрощило лічильники, і ми заспокоїли людей, що “Вінницягаз” обов’язково безкоштовно встановить їм нові. Що ж стосується газопроводів, газорозподільних пунктів та шкафних установок, то, на щастя, катастрофічні пошкодження на даних об’єктах відсутні, – розповів голова правління ПАТ “Вінницягаз” Олександр Кривак.

“Вінницягаз” також просить людей, які вже повернулися до своїх домівок, перевірити чи закриті запірні крани, та дочекатися газовиків, які спершу повинні ретельно перевірити газопроводи на щільність та герметичність, адже невідомо, скільки витоків газу можуть бути виявлені під час підключення. У компанії наголошують, що мешканцям Калинівки необхідно перевірити, чи вимкнені газові прилади, закриті запірні крани і бути вдома під час відновлення газопостачання.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору