#FREESENTSOV: вінницькі депутати прийшли на сесію у футболках на підтримку політв’язнів. ФОТО

У Вінниці розпочалась 33 чергова сесія Вінницької обласної ради. Депутати почали засідання з хвилини мовчання за загиблими на території ООС українськими бійцями та висловили підтримку ув’язненому в Росії українському режисеру.

З депутатського корпусу виділились шість обранців, які прийшли у чорних футболках з червоним написом #FREESENTSOV. Перед розглядом питань вони зачитали власну позицію та підтримку політичним ув’язненим у Росії та Криму.

– Ми приєднуємось до активістів, правозахисників, політиків з вимогою звільнити українського режисера Олега Сенцова. Він є безпідставно засудженим і безпідставно утримується в російській в’язниці. Ми висловлюємо свою щиру підтримку пану Олегу і виримо, що наша і десятки, сотні подібних акцій допоможуть йому вижити та витримати тортури Путінського режиму.

Депутати також додали, що сьогодні близько 20 громадян України перебувають в тюрмах Росії, як політичні в’язні, а ще понад 40 осіб примусово утримуються та відбувають покарання у в’язницях на території Кримського півострова.

– Ми обурені злочинами Кремля проти громадян України, тому підтримуємо позицію української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи, яка безкомпромісно виступає проти повернення до цієї організації російських представників. Росії не місце в цивілізованому світі. Закликаємо МЗС Укрїни і надалі посилювати дипломатичний тиск на Російську Федерацію в рамках ООН, Ради Європи та ОБСЄ з метою засуджень політичних утисків і заради визволення політичних бранців Кремля. Єдиним правильним способом реагування на збройну агресію РОсії проти України має стати розрив дипломатичних стосунків з Кремлем.

Європейський парламент ухвалив резолюцію з вимогою до російської влади негайно та беззастережно звільнити Олега Сенцова і всіх інших незаконно затриманих в Росії і в Криму громадян України. За документ у четвер проголосували 485 європейських депутатів. 14 травня 2018 року Олег Сенцов оголосив голодування, щоб домогтися звільнення незаконно затриманих співвітчизників.

Після звернення депутати перейшли до розгляду порядку денного. Попереду ще 85 питань.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору