Фінансування обласного конкурсу проектів обіцяють збільшити ще на 8 мільйонів гривень

15 червня відбулося чергове засідання журі 14-го обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад.  

Засідання мало стати фінальним, але проголосувати не встигли за проекти деяких районів. Насправді проекти-переможці вже визначені експертним оцінюванням. Однак, як розповів голова облради, керівник ради конкурсу Анатолій Олійник, минулого конкурсного засідання було вирішено звернутися до райрад та райдержадміністрацій, аби вони ознайомилися із експертним оцінюванням та подали свої пропозиції – якими, на їх думку, є актуальні проекти для реалізації: “Адже на місцях видніше, що потребує першочергового впровадження“, – аргументували присутні члени конкурсної ради. Пропозиції від районів були розглянуті, але не всі підтримані. А от розгляд проектів, що потребували детальнішого розгляду з внесеними пропозиціями від Томашпільського, Ямпільського, Крижопільського та Хмільницького районів, вирішено відкласти на наступне засідання. На думку представник виконавчого адміністратора конкурсу, їх встигнуть розглянуть приблизно за півгодини.

Як зауважив Віктор Іщук – експерт Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, представник виконавчого адміністратора конкурсу, – цьогорічний конкурс відрізняється від попередніх введенням формули для розрахунків розподілу балів та квотами на подачу проектів (два від однієї громади, а раніше було три). Також зросло їх фінансування – з 70-ти до 200 тисяч гривень на проект.

  • З кожним роком система вдосконалюється – стає більш об’єктивною і чесною, – каже Віктор Іщук.  – Якщо торік кожен депутат сидів з якимсь переліком – кого йому треба “проштовхнути”, то цього року бачите – це просто не проходить. Адже отримана бальна оцінка абсолютно об’єктивна, тому що експерти працювали, ні з ким не контактуючи, підписавши при цьому декларацію неупередженості. Їхні висновки перепровірялися, і вони лягли в основу чіткого розподілу за тими критеріями, які були визначені Положенням про конкурс.

І насправді – під час засідання дехто із депутатів намагався присутнім прояснити ситуацію, на які проекти краще звернути увагу з тих чи інших причин. Аргументуючи це тим, що присутні бачать лише цифри на папері, а депутати знають ситуацію на місцях.

Однак, лише у кількох випадках журі підтримувало внесені пропозиції. Приміром, фінансування спортивного проекту громади села Сосонка Вінницького району замінили на тепловий проект села Бохоники того ж району. Основним зауваженням стало те, що “Сосонка і так перенасичена бюджетними коштами“, а утеплення школи в іншому селі – важливіше.

За словами пана Іщука, із внесеними пропозиціями від районів та із попередньою конкурсною сумою в понад 15 мільйонів гривень, сьогодні мало би бути визначено 80 переможців, з яких 26 проектів будуть профінансовані частково. Це шість проектів із міст обласного значення і 20, що фінансуватимуться за принципом перехідних залишків у другій черзі. Загалом обов’язковою умовою обласного конкурсу є співфінансування проектів із місцевих бюджетів.

  • Сьогодні ми розглядаємо 7 420 000 гривенькошти загального фонду, що передбачені на переможців конкурсу, – розповідає Віктор Іщук. – Загалом було допущено 547 проектів, що отримали бальні оцінки. Рейтинги за цими оцінками було роздані минулого засідання. Також було затверджено бюджети, котрі вираховувалися відповідно до середнього балу по районах та кількості поданих проектів, допущених до конкурсу.

  • І зараз маємо обіцянку від влади дофінансувати фонд конкурсу ще на 8 мільйонів, – уточнює представник виконавчого адміністратора конкурсу.

До речі саме з шістьма міськими проектами від Вінниці, Жмеринки, Ладижина, Козятина, Хмільника і Могилів-Подільського журі визначилося найлегше, адже від кожного міста було подано всього по два проекти. Наприклад, Вінниця подала проекти на капітальний ремонт приміщення пральні комунального закладу та капітальний ремонт будівлі дитячого садочку №29.

  • Проект Тростянецького району з екологічного спрямування набрав 100 балів. За п’ять років я не бачив, щоб набрали сто балів зі ста. Це було вперше, – каже пан Іщук про проект, який його найбільше здивував у цьому році. – Нюанс у цьому році такий, що із 15 виділених мільйонів на конкурс 7,5 мільйона – спецфонд на екологічні заходи. З цим важко працювати, бо там своя процедура, але ми справилися і розподілили ці екологічні кошти ще два тижні тому. А 63 переможці вже укладають договори.

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору