Феменкемп, інклюзія та АТО: громадські організації Вінниччини отримають майже півмільйона на реалізацію власних проектів

Цьогоріч в області п’ять громадських організацій реалізують власні соціальні та молодіжні проекти. Серед них: лідерська таборівка для дівчат, формування інклюзивної політики на Вінниччині та навіть створення центру психосоціальної реабілітації для АТОвців. 

12 січня відбулося підсумкове засідання конкурсної комісії департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА, де і визначили проекти-переможці від місцевих ГО. За умовами конкурсу такі проекти будуть реалізовані у 2018 році за фінансової підтримки області.

Отже, переможцями в рамках програми “Молодь Вінниччини” і сумою “підтримки” в 270 000 гривень на реалізацію проектів стали:

1 місце: «Гармонія» з проектом «Формування інклюзивної політики у Вінницькій області».

Фінансування – 160 тис. грн. В організації планують розробити програму комплексного підходу  для впровадження доступного середовища не лише у Вінниці, а й в селах із залученням влади, бізнесу та громадськості. Для цього організують форум, а ще табір-семінар для молоді з інвалідністю “Школа самостійного життя”, змагання “Регбі на візках”.

Нагадаємо, що громадська організація молоді з обмеженими можливостями минулого року в конкурсі перемогла з двома проектами: «Почути серцем» і «Альтернативна комунікація для невербальних дітей».

2 місце: Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ» з проектом «Молодіжний лідерський кемп-2018». Фінансування – 70 тис. грн. В організації хочуть забезпечити реальну участь жінок на всіх рівнях у суспільному, політичному та економічному житті. Щоб формувати й зміцнювати лідерських якостей у дівчат 17-20 років проведуть таборівку з відповідними тренінгами, дискусіями та воркшопами.

3 місце: «Вінницький дебатний клуб» з проектом «SetUp Debate. Налаштуй Дебати». Фінансування – 40 тис. грн. Це популяризація дебатного руху в регіоні, створення дебатних шкіл, навчання мистецтву дебатів.

Переможцями в рамках програми підтримки учасників, ветеранів антитерористичної операції та членів їхніх сімей і сумою “підтримки” в 200 000 гривень на реалізацію проектів стали:

1 місце: «Вінницьке обласне товариство психологів та психотерапевтів» з проектом «Створення Вінницького центру психосоціальної реабілітації ветеранів та учасників АТО». Фінансування – 127 тис. грн.  Буде розроблено та впроваджено програму комплексних засобів психосоціальної реабілітації.

2 місце: Громадська організація інвалідів A-VESTA з проектом «Коло допомоги». Фінансування – 73 тис. грн. В організації планують надавати правові консультації, соціальний супровід та проводити тематичні тренінги.

Як розповіла Vежі директорка департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталя Заболотна, насправді 100% фінансування від запитуваної суми на втілення отримають лише три проекти:

  • Із п’яти організацій по молодіжній політиці три організації, відповідно, перше, друге і третє місце – отримають фінансування. Ще дві програми, які подавали проекти по АТО також отримають фінансування, але не в повному обсязі, як хотіли. Адже у нас немає стільки коштів.

Відзначимо, що на попередньому засіданні (4 січня, – ред.) відбувся захист раніше визначених семи проектів громадських організацій. Серед пропозицій від учасників, які не набрали необхідної кількості балів для перемоги – влаштувати міжнародну резиденцію стінопису в Тульчині та інформаційна кампанія для випускників училищ про працевлаштування за кордоном.

Обласний конкурс організований відповідно до постанови Кабміну №1049 ще від 2011 року та регіональної програми (від 2016-го до 2018-го року) про проведення таких конкурсів в областях для підтримки та розвитку громадянського суспільства. Пріоритетними напрямками проектів (заходів) конкурсу є соціальний та економічний розвиток, краєзнавча робота, аналітична діяльність та проведення соціологічних досліджень, екологічна безпека, протидія корупції тощо. Переможців у різних напрямках обирають два департаменти ОДА: соціальної та молодіжної політики, а також інформаційної діяльності та комунікацій. Тобто наразі відомі лише проекти-переможці, оголошені департаментом соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації.

Фото prostir.ua

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору