× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Фауну вбиває паразит: на Вінниччині з’ясували причини масового мору риби. ВІДЕО

Фахівці лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів провели дослідження щодо виявлення збуднику мору риби на Ладижинському водосховищі.

3 вересня, у одній з груп мережі Facebook з’явилось відео, на якому зняли масовий мор риби та раків у Ладижинському водосховищі. Фахівці лабараторії Держспоживслужби провели декілька досліджень та встановили причини події.

«При проведенні бактеріологічного дослідження однієї проби риби було виділено збудник аеромонозу – Aeromonas hydrophila subs. hydrophila. А при повному паразитологічному дослідженні всіх екземплярів риби виявлено ураження зябрового апарату збудником діактілогірозу. «- згадується на сайті Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

Крім того, фахівцями лабараторії було проведено фізико-хімічне та хіміко-токсикологічне дослідження зразка води, за результатами якого встановлено, що вода в Південному Бузі відповідає всім нормативним вимогам.

Задля детального дослідження водойми, на місце події приєднаються спеціалісти Хмельницької зональної спеціалізованої державної лабораторії ветеринарної медицини з хвороб прісноводних риб та інших гідробіонтів.

Відео: youtube.com/Olga Bobrus

Автор: Дарія Марущак

Поділитись публікацією
Вгору