× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Фасад вінницького театру ім. Садовського відремонтують майже за три мільйони. ФОТО

У Вінниці нещодавно огородили частину тротуару перед музично-драматичним театром ім. Садовського. Департамент будівництва, містобудування та архітектури Вінницької обласної державної адміністрації запланував відреставрувати фасад пам’ятки архітектури. 

ПП «СЕРВІСВІНБУД» має виконати реставраційний ремонт частини фасаду пам’ятки архітектури місцевого значення «Музично-драматичний театр ім. Садовського», що розташований по вул. Театральній, 13. Роботи має виконати за 2 927 338 гривень, що на 573 234 гривні менше від початкової прогнозованої суми.

Вказано, що ремонт триватиме з липня 2019-го по 30 серпня 2020 року. За цей час необхідно виконати значний обсяг робіт як зовні будівлі, так і всередині. Зокрема, демонтують мозаїчні покриття, розберуть монолітні залізобетонні ґанки та плити пандусу з огородженням, демонтують облицювання гранітними плитами сходів, цоколя та колон. Після цього відновлять покриття з бруківки перед театром, встановлять новий пандус з металевими огорожами та накривні елементи з гранітних полірованих плит. Необхідно буде також знову здійснити облицювання східців, колон та ґанків гранітними плитами.

Всередині будівлі необхідно демонтувати вхідні дерев’яні двері й тамбури театру, мозаїчні покриття, плінтуси, демонтувати стіни з дерев’яної шалівки та дощаті покриття підлоги. Після цього будівельники відремонтують панелі стін, виконають облицювання панелей колон в вестибюлях гардеробів. Стіни пофарбують, а також необхідно буде відремонтувати підлогу в холі театру, відновити гардероб, реставрувати двері театру та встановити їх заново.

Будівля вінницького обласного академічного музично-драматичного театру імені М. К. Садовського – пам’ятка архітектури місцевого значення. Вперше будівництво за проектом головного архітектора міста Григорія Артинова розпочали в 1910 році. Будівлю театру виконали в неоренесансному стилі з ліпними прикрасами в стилі модерн. Роботи тривали близько 11 місяців, а загальна вартість становила 160 тисяч рублів.

В 1944 році будівля театру сильно постраждала від пожежі. Її відновлювали протягом 1945-50-х років і з того часу театр має звичний нам вигляд. В 1957 році отримав найменування на честь Миколи Садовського, а в 2004 році театр отримав статус академічного.

Додамо, що поряд із театром ім. Садовського ще будують нову зупинку громадського транспорту за два мільйони гривень.

Читайте також: “Його сміливо можна перенести до будь-якої столиці”: історія міського театру Вінниці

Читайте також: “Дуже театральне містечко”: історія вінницьких театрів з ХІХ століття

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору