× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Енергокредит: Вінниця та “Укргазбанк” підписали Меморандум про підтримку енергоефективного бізнесу. ФОТО

Сьогодні, 1 листопада, у приміщенні Вінницької міської ради був підписаний Меморандум між ВМР та “Укргазбанком”, згідно з яким місцевий бізнес невдовзі матиме змогу отримувати дешеві кредити на розвиток власної енергонезалежності.

  • Коли бізнес застосовує енергозберігаючі технології, він посилює енергонезалежність міста та держави загалом. Адже витрата на енергоносії – дуже велика частина витрат будь-якого бізнесу, і мета Вінницької міської ради сьогодні: створити максимально комфортні умови для легального місцевого бізнесу розвиватися, зокрема отримуючи дешеві кредити від банків, – сказав перед підписанням Меморандуму заступник міського голови Вінниці Владислав Скальський.

Стисло Меморандум передбачає розробку міської програми, суттю якої стане компенсація частини відсотків по банківським кредитам, виданих місцевому бізнесу на підвищення власної енергоефективності. Програма ще має бути затверджена рішенням сесії ВМР: зокрема в частині розміру грошових компенсації підприємцям, і загалом – кількості коштів, які місто готове виділити на підтримку місцевого бізнесу. За словами Скальського – ідеться далеко не про один мільйон.

 

  • Вінниця сьогодні готова наповнювати цю програму за рахунок т.зв. “дельти”, яка у нас утворюється внаслідок збільшення податкових надходжень у бюджет. Загалом проект передбачає часткову компенсацію підприємцям, які будуть використовувати альтернативні джерела енергії, – пояснив Скальський.

Голова правління “Укргазбанку” Кирило Шевченко зазначив, що саме цей банк сьогодні – лідер в Україні по наданні кредитів, спрямованих на підвищення енергоефективності бізнесу. За його словами, кожен четвертий мегават, вироблений в Україні альтернативними джерелами енергії, “з’явився на світ” саме завдяки кредитам “Укргазбанку”:

  • Водночас ми бачимо, з якою увагою вінницька влада ставиться до підвищення енергоефективності міста, саме вона свого часу першою серед решти міст країни отримала європейську Енергетичну відзнаку, тож ми вирішили почати реалізацію цієї кредитною програми саме тут, – сказав Кирило Шевченко.

Шевченко також відзначив, що згідно з євроінтеграційними зобов’язаннями України, наша держава має виробляти 11% від усієї власної енергії за рахунок альтернативних джерел. Але сьогодні цей показник заледве перевищує 1,5%, у той час як здатність країни збільшити частку альтернативних джерел енергії наразі оцінюється на рівні 75%.

 

  • Загалом ми маємо прагнути до показників таких країн, як Швеція: там повністю відмовилися від використання газу та вугілля, вони на 100% забезпечують власні енергетичні потреби за рахунок відновлювальних джерел, – сказав Шевченко.

За тим представники міської ради та “Укргазбанку” перейшли до самого підписання Меморандуму. Деталі програми будуть відомі вже після відповідного рішення міської ради.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору