Екологія, танці та війна: вінничан запрошують на перший екофест

У найближчі вихідні Європейська площа у Вінниці перетвориться на центр еко-свідомості. Протягом двох днів одразу на декількох локаціях відбуватимуться лекції, майстер-класи, покази кінострічок та дизайнерських колекцій одягу, аби підвищити у вінничан відчуття екологічної відповідальності. 

Вже 17 та 18 червня на Європейській площі виступатимуть 32 лектори та відбудеться 40 майстер-класів. Все це у рамках першого всеукраїнського фестивалю екологічної свідомості “DAR” під гаслом “Будь в тренді. Живи ЕКО!”Усі заходи відбуватимуться протягом двох днів з 11:00 до 21:00.

Одяг, будинок і побут під знаком “еко”: фестиваль екологічної свідомості у Вінниці

Як зазначають організатори, головною метою фестивалю є збереження навколишнього середовища, популяризація питань екологічної тематики,  а також запровадження європейських стандартів екологічної свідомості у Вінниці.

Протягом двох днів вінничанам розповідатимуть про принципи здорового харчування та способу життя, правильне сортування сміття та економного споживання ресурсів у побуті. Зокрема, батькам розповідатимуть про аспекти виховання у дітей екологічного мислення.

Як зазначила організаторка фестивалю Дар’я Паламарчук, фестиваль включає в себе декілька “лінійок”, які будуть відбуватися паралельно одна одній.

  • У нас будуть лекторії, майстер-класи, створення дизайнерських інсталяцій зі старих іграшок та вторинної сировини. А також покази одягу та концертна програма. Крім того, влашутємо спеціальну бебі-зону та підліткову з великою кількістю різноманітних заходів для дітей. Біля вежі буде багато танцювальних та спортивних активностей. Як наприклад, майстер-класи з різноманітних видів хореографії і танцювальний флешмоб.

Окрім цього, на окремій локації зі старих іграшок можна буде зробити нові дизайнерські речі для інтер’єру. Також вінничани зможуть створити “Стіну примирення” із старої пластикової зброї. Окремо зніматимуть соціальний ролик, участь у створенні якого зможе взяти кожен охочий: висловити свою думку і слова підтримки стосовно війни на сході країни та екологічної ситуації в Україні.

  • В країні зараз є дві глобальні проблеми. Перша з них, звичайно, – АТО, і, влаштовуючи які-небудь заходи, не можна забувати про те, що взагалі відбувається в державі. Ми турбуємося та хочемо ось так колективно висловити свою підтримку нашим хлопцям, які захищають нас, щоб ми могли тут зараз проводити фестивалі. І цей ролик ми хочемо надіслати нашим захисникам, – каже Дар’я Паламарчук. – Звісно, екологічна тематика в цьому соціальному ролику також з’явиться. Для прикладу – “Стіна примирення”, яку створимо зі старої пластикової зброї. Так ми закликаємо батьків не купувати іграшкову зброю дітям, адже взагалі краще уникати будь-якої зброї в повсякденному житті. Ми закликаємо її не просто викидати, якщо вона вже є, а створити спеціальну дизайнерську річ, на тлі якої знімемо ролик, – продовжує Дар’я Паламарчук.

У неділю, 18 червня, організатори влаштують спеціальний подіум, на якому можна буде побачити чотири колекції дизайнерського одягу із натуральних тканин від вінницьких дизайнерок Лесі Зіаннурової, Людмили Квєтної, Юлії Шахрай і тернопільського бренду “Палітра тепла”.

  • Організатори прагнуть показати вінничанам, гостям міста та учасникам фестивалю, як потрібно жити у сучасному світі, ставитися до навколишнього середовища, жити так, щоб не шкодити іншим. У нас сьогодні технологічна ера і, на жаль, все частіше виникають проблеми, які необхідно вирішувати: засмічення навколишнього середовища, шкідливе харчування та готовність людей жити в контакті з природою. Люди мають зрозуміти проблематику екології та усвідомити, як вирішувати ці проблеми, – зауважив заступник начальник відділу молоді та туризму міської ради Віктор Мазурик.

З детальнішою погодинною програмою можна ознайомитися на сторінці фестивалю ТУТ. Окрім цього, на фестивалі будуть столи реєстрації, де гостям будуть роздавати план та своєрідну мапу фестивалю. Там же можна отримати спеціальний квиток, щоб взяти участь у розіграші призів від спонсорів. Організатори просять, за можливості, попередньо зареєструватися, аби підготувати необхідну кількість стільців для лекцій та майстер-класів.

Позначки: , , , , , , , , , ,

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією