Екоактивність заради перемоги: Едуард зі Стрижавки сортує вуличне сміття для допомоги фронту. ВІДЕО

Звичайний 11-класник зі Стрижавки нещодавно став справжньою зіркою у соціальних мережах та медіа.

Усе це завдяки сумлінності хлопця, який самотужки прибирає від сміття вулиці рідного селища, сортує непотріб та ще й допомагає українським захисникам.

Як повідомляє у своєму сюжеті ТРК “Україна”, Едуард Педоренко за власні кишенькові кошти купує рукавички та пакети для сміття, а потім вирушає на ту чи іншу вулицю або ж наприклад річку – та збирає непотріб, який потім сортує та здає у пункти прийому вторинної сировини. Отримані кошти хлопець теж використовує із користю – передає на потреби АТОвців.

Став відомим Едуард завдяки «силі фейсбуку»: інший мешканець Стрижавки, Дмитро Рущак, помітив, як хлопець прибирає та розмістив на своїй сторінці у соцмережі допис із текстом «Шановні стрижавчани! Хто знає або хто зустріне цього хлопця – потисніть йому руку або просто подякуйте! Він, по суті, ще дитина, самотужки взявся за прибирання вулиці, якою ходять майже всі Садиби. Молодець! Мені соромно стало за себе…».

У селищі, де живуть 10 тисяч осіб, сміттєві баки є не всюди, в тому числі йдеться і про центральні вулиці Стрижавки, відтак дехто викидає сміття просто на дорогу. Побутові відходи комунальники забирають у населення щотижня, втім багато хто просто не бажає сортувати непотріб. «Навчити можуть тільки штрафи» – вважають у селищній раді.

  • Не такі штрафи потрібні, як на цей час – 51 гривня для фізичної особи і 850 – для підприємства чи підприємців, потрібен жорсткіший контроль, – каже заступник Стрижавського селищного голови Ігор Гусак.

За словами самого Едуарда, він сортує сміття – скло, пластик та папір у окремих пакунках (до 20 за день) – і відносить до місцевої вчительки, із якою разом непотріб здають, а за виручені гроші допомагають бійцям у зоні АТО. Іноді хлопцю допомагають сусіди.

Як кажуть мешканці селища, школяр самостійно прибирає вулиці ще з минулого року, а от місцевий пляж разом із друзями прибирає вже п’ятий рік поспіль.

Пояснюють таку сумлінність хлопця просто: у школі на кожному поверсі стоять баки для батарейок, пластику й паперу. Учні все це здають та купують необхідні для школи речі.

Вчителька Стрижавської школи Людмила Мазай говорить:

  • Ми вже придбали й тенісні столи, і м’ясорубку, і дошку-проектор купили в екологічний кабінет, до майстерні долучилися – купили для трудового навчання різні знаряддя, – каже пані Людмила.

Нагадаємо, минулого року справжньою героїнею стала 14-річна вінничанка Марія Чикальська: вона самотужки прибрала Бригантину, винісши звідти понад 50 мішків зі сміття. Вінничани, вражені вчинком юної Марії, подали до міської ради петицію із проханням нагородити дівчину премією.

Врешті ВМР так і зробила: Марійка отримала за свою сумлінність квіти, грамоту та iPhone.

Читайте також: 1000 гривень за фотодоказ: як Вінниця готується до європейських правил сортування сміття

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору