Екоактивісти “проти”, селяни – “за”: на Вінниччині відбулися слухання щодо будівництва біогазового комплексу

Щодня на об’єкті буде перероблятися 460 тонн посліду, 70 тонн силосу, а також 160 тонн шламу і води з пташників і забійного цеху. У підсумку, комплекс буде виробляти 10 тисят КВт електроенергії на годину і 300 тонн твердих органічних добрив. На новому об’єкті працевлаштують 30 осіб.

Як повідомляє портал Latifundist в селі Білоусівка Вінницької області вчора, 2 серпня, відбулися громадські слухання щодо будівництва другої черги біогазового комплексу Вінницької птахофабрики.

Під час засідання представники МХП презентували концепцію комплексу, а також звіт про його вплив на навколишнє середовище.

Варто додати, що після з грудня минулого року, компанії зобов’язані проводити оцінку впливу на навколишнє середовище діяльності, яку вони планують здійснювати.

Під час слухань директор компанії «МХП Eco Energy» Іван Тракслер розповів, що біогазові комплекси, які утилізують органічні відходи, зокрема, курячий послід, успішно працюють в Європі вже більше 20 років:

– Ця технологія успішно відпрацьована нашою компанією в Дніпропетровській області, де утилізується 100% посліду. Запаху немає, курячий послід напряму потрапляє в біогазову установку без додаткового складування і перевалки. При реалізації біогазового комплексу Вінницької птахофабрики ми передбачаємо незалежне транспортування від виробництва до комплексу.

Чоловік пояснює, що воно буде транспортуватися окремими дорогами, не через населені пункти.

– В результаті переробки відходів, ми будемо отримувати електроенергію, тим самим посилюючи область додатковим стабільним джерелом енергії, і органічні добрива, які будуть використовуватися на власних полях, дозволять замінювати мінеральні добрива , – підкреслив він.

За його словами, щодня на об’єкті буде перероблятися 460 тонн посліду, 70 тонн силосу, а також 160 тонн шламу і води з пташників і забійного цеху. У підсумку, комплекс буде виробляти 10 тисят КВт електроенергії на годину і 300 тонн твердих органічних добрив. На новому об’єкті працевлаштують 30 осіб.

Присутня на слуханнях представниця громадської організації «Екодія» Анна Даниляк звернула увагу на те, що біогазовий комплекс відноситься до об’єктів підвищеної екологічної небезпеки:

– Ризики існують, це складний технологічний процес, аналогів за потужностями якому немає в Європі. Тому важливо дуже уважно і скрупульозно все проаналізувати. До того ж викликає подив щільність забудови в цих місцях, тут зосереджено 80% всіх забруднень атмосферного повітря у Вінницькій області. Тут розташовані Вінницька птахофабрика і Ладижинська ТЕС, ось ще хочуть побудувати біогазовий комплекс.

Під час слухань мешканці Білоусівка та навколишніх сіл могли задати питання, а також визначитися зі ставленням до будівництва комплексу.

Так, мешканка Білоусівка Любов Максимчук зазначила, що Вінницька птахофабрика забезпечує роботою селян і виконує соціальні зобов’язання. Щодо хвилюючого громадськість питання утилізації посліду, вона висловила думку, що такої проблеми не існує.

Варто зазначити, що в ході слухань також були розглянуті пропозиції жителів Білоусівка в містобудівній документації «Детального плану території» другої черги біогазового комплексу. За підсумками обговорення жителі проголосували за прийняття проекту детального плану території об’єкта.

Слухання відбуватимуться до сьомого серпня.

Фото: latifundist.com

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору