× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Дивись нижче поясу”: чому вінницькі патрульні “знайомляться” з громадянами на рівні геніталій. ВІДЕО

Після публікації резонансного відео про те, як відмовилися представлятися вінницькі співробітники патрульної поліції на вимогу заявника, користувачі соціальних мереж почали оприлюднювати власні відео свого досвіду спілкування з місцевими поліцейськими.

На одному відео, опублікованому сьогодні, 17 січня користувачем Андрієм Гайдаєм, видно, як патрульний Назар Чорний“герой” учорашньої публікації – демонструє власне службове посвідчення на рівні власних геніталій у перевернутому вигляді. На прохання перевернути посвідчення, Чорний пропонує автору “перевернути голову”, однак підняти документ хоча би на рівень очей патрульний відмовляється. Так само він “ознайомлює” зі службовим посвідченням й іншого громадянина в цьому самому відео.

Як зазначив користувач Андрій Гайдай, це відео було відзняте ще минулого року: зі слів автора, тоді поліцейський Назар Чорний просив активіста не публікувати відзнятий матеріал. Однак після учорашнього інциденту користувач таки поширив матеріал в Мережі.

Стаття 18. п.3 ЗУ “Про Національну поліцію України”

“…Основні обов’язки поліцейського:

Звертаючись до особи, або у разі звернення особи до поліцейського, поліцейський зобов’язаний назвати своє прізвище, посаду, спеціальне звання та пред’явити на її вимогу службове посвідчення, надавши можливість ознайомитися з викладеною в ньому інформацією, не випускаючи його з рук”.

Інший колега патрульного Чорного, на відео від 17 травня, демонструє аналогічну поведінку: на вимогу автора відео, в якому той посилається на ст.18, ч.3 ЗУ “Про Національну поліцію України”, патрульний так само демонструє службове посвідчення на рівні нижче поясу. Поліцейський аргументує свою поведінку тим, що законом не визначається, на якому саме рівні, по відношенню до заявника, патрульний має показувати службове посвідчення.

Окрім того Андрій Гайдай опублікував відповідь очільника патрульної поліції Вінниці Редвана Усеінова на скаргу Гайдая з приводу некоректної, як вважає заявник, поведінки патрульного. У своїй відповіді Редван Усеінов повідомив, що не вбачає в діях патрульного порушення, позаяк “інспектор Химич Д.В. продемонстрував посвідчення на рівні поясної системи, оскільки посвідчення інспектора… знаходилося прикріпленим на ланцюжку та від’єнати його не представлялося можливим”, – ідеться у відповіді керівника патрульної поліції.

Водночас Андрій Гайдай не зазначає, яким саме числом був датований документ та інші його реквізити.

Нагадаємо, що вчора, 16 січня в Мережу потрапило відео Євгена Орла, на якому вінницькі патрульні – зокрема вже згаданий Назар Чорний – відмовляються представлятися чоловіку, який викликав поліцію з приводу паркування позашляховика на тротуарі поблизу зупинки “Проспект Коцюбинського”. В результаті суперечки з поліцейськими чоловіка скрутили, вибили з його рук телефон та забрали до відділку. Наразі Євгена Орла обвинувачують за двома статтями КУПАП: 173 (дрібне хуліганство) та ст.185 (злісна непокора).

Як повідомила речниця патрульної поліції Вінниці Тетяна Фіщук, наразі моніторингова служба здійснює перевірку інциденту.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору