Диверсія на артскладах у Калинівці: травмовано 2 особи, евакуйовано понад 30 тисяч

Військова прокуратура проводить розслідування за фактом вчинення диверсії на території військової частини, яка дислокована у Калинівці. ДСНС повідомляє про двох травмованих та понад 30 тисяч евакуйованих. Генштаб ЗСУ інформує про зниження інтенсивності вибухів.

Як інформує Генштаб ЗСУ, інтенсивність вибухів на складах у Калинівці значно знизилась. Продовжується ліквідація осередків пожежі. Сапери приступили до розчищення території складів та навколо них. Вже найближчим часом групи саперів розпочнуть перевірку населених пунктів, з яких проводилося відселення мешканців, на наявність вибухонебезпечних предметів. Рішення про повернення громадян до їхніх домівок буде прийнято негайно після завершення перевірки.

До цього Генштаб повідомляв, що інформація про наявність хімічної зброї на складах Озброєння Збройних Сил України у Калинівці не відповідає дійсності. А також, що площа займання складає близько 10% від загальної площі арсеналу, і в половині охоплених вогнем сховищ боєприпаси відсутні.

У свою чергу військова прокуратура Центрального регіону України повідомляє про роботу на місці подій слідчо-оперативних груп, а також про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ст. 113 Кримінального Кодексу України за фактом вчинення диверсії на території військової частини, яка дислокована у м. Калинівці Вінницької області.

За даними ДСНС, станом на 10:00 евакуйовано понад 30 000 чоловік і травмовано 2 особи, яких госпіталізовано до медичних закладів. Заходи з евакуації населення продовжуються. Для перевезення евакуйованого населення залучено 50 автобусів, 10 карет швидкої медичної допомоги та психологи ДСНС.

Підрозділами ДСНС ліквідовано загоряння 4 житлових будинків, що виникло внаслідок влучання боєприпасів.

Наразі закрито руху всіх видів транспорту, у тому числі:

– автотранспорту на автодорозі Житомир – Могилів – Подільський;

– залізничного транспорту на перегоні Сосенка – Калинівка Південно-Західної залізниці;

– повітряного транспорту в радіусі 50 кілометрів від м. Калинівка.

Відключено лінії електропередач Калинівка-УкрФлора та Калинівка-Лаврівка. Відключено газопостачання с. Дорожнє, с. Медвідка, с. Лаврівка.

До ліквідації наслідків надзвичайної ситуації всього залучено 691 чоловік та 149 одиниць техніки. Від ДСНС — 195 чоловік та 49 одиниць техніки, у тому числі 1 літак АН-32П, від Національної поліції 270 чоловік та 60 одиниць техніки, Нацгвардія – 136 чоловік та 20 одиниць техніки, від Мінстераства оборони України — 30 чоловік особового складу та 5 одиниць техніки, у тому числі 2 пожежних танки, від ПАТ «Укрзалізниця» 3 пожежних потяга. Крім того, від Міністерства охорони здоров’я працює 30 медиків та 10 автомобілів швидкої допомоги.

До місця події направлено 20 піротехнічних розрахунків ДСНС чисельністю 98 чоловік та 48 одиниць техніки. Приведено в готовність 30 пожежних розрахунків чисельністю 150 чоловік.

Фото – ДСНС

Автор: Тетяна Панкратьєва

Поділитись публікацією
Вгору