× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Дитина дивиться мультик – їй повертається зір: вінницькі благодійники передали лікарні унікальне обладнання

297 тисяч 452 гривні – саме таку суму вдалося зібрати завдяки XII обласному етапу Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця», що має на меті допомогу дітям із вадами зору.

Зокрема, в рамках проекту кошти збиралися за допомогою скриньок, встановлених у місцях загального користування, а також – під час низки культурних, спортивних та іншого роду заходів. Благодійникам дарують наліпку – символічне «червоне серце», що є символом Фонду.

У п’ятницю, 2 лютого, у Вінниці було офіційно передано придбане за ці кошти обладнання обласній дитячій клінічній лікарні. Зокрема це апарат для лікування та відновлення зору «Амбліокор» та два апарати для стабілізації та лікування короткозорості «Струмок». До речі, зібрані цього разу на Вінниччині кошти – це другий результат серед областей України.

Ольга Маковська, завідуюча офтальмологічним відділенням Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні, розповіла про принцип дії апарату «Амбліокор».

  • Лікування проходить у без стресовій для дитини формі – дитина дивиться мультик, а в цей час пристрій з допомогою датчиків знімає інформацію про роботу очей, одночасно фіксуючи енцефалограму мозку. При цьому зображення на екрані зберігається тільки під час «правильного зору» і зникає, як тільки воно перестає бути чітким. Таким чином пристрій ніби змушує мозок підсвідомо скорочувати періоди неконтрастного зору. Це оптимізує роботу нейронів кори мозку, а зір при цьому суттєво покращується. Три, п’ять, максимум десять сеансів – і дитині повертається 100% зір, – запевнила Ольга Маковська.

За словами лікарки, в області тільки 6 районів мають офтальмологічні відділення, наявного обладнання не достатньо для своєчасного лікування й відтак раніше на лікування потрібно було записуватись за декілька місяців.

  • Всього за 12 років у Вінницькій області було зібрано 3 мільйони 954 тисячі 337 гривень, – каже обласний представник ВБФ «Серце до серця» Тетяна Гладкевич, – закуплено та передано медичне обладнання для дітей з вадами зору, слуху, інсулінові помпи для дітей із цукровим діабетом, обладнання для реанімаційних відділень Вінницької обласної дитячої лікарні. Лікування на обладнанні, закупленому фондом, проводиться безкоштовно.

Голова правління ВБФ «Серце до серця» Яна Сидор зазначила, що нині в медичній галузі країни існує дуже багато проблем, деякі з них – не під силу волонтерам.

  • Нам дуже хочеться купувати якісне і дороговартісне медичне обладнання для відділень кардіології, онкології, дитячих операційних. Але ми розуміємо, що поки що нам таке не під силу – занадто великі суми коштів потрібно збирати. У нас майже немає меценатів, усі кошти, які ми збираємо – це по гривні або дві у скриньку волонтера, і дуже тішимося, що таким чином до акції долучаються мільйони людей і по країні розлітаються мільйони «сердечок». Але запрошуємо до нас і бізнес структури – разом ми зможемо більше!

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору