Двоє вінницьких лікарів потрапили у ТОП-20 кращих медиків країни. ВІДЕО

Двоє вінницький лікарів увійшли до двадцятки кращих медиків України 2017 року. Такий рейтинг було складено членами ради “Ордену святого Пантелеймона”, куди входять культурні та громадські діячі, лікарі, священнослужителі та науковці.

Вінничани Руслан Стащук та Михайло Йолтухівський увійшли до 20-ки кращих українських медиків завдяки високому професіоналізму та милосердю, повідомляє видання Med Express.  

Конкурсний відбір відбувався в декілька етапів. Сформовані з представників медичної спільноти, представників громадськості та влади регіональні експертні ради, отримавши подання від медколективів лікарень, обирали кращих представників свого регіону й подавали їх кандидатури на розгляд національній експертній раді. На всеукраїнському етапі було обрано 20 кращих медиків та п’ятірку переможців.

Читайте також: Лікарям на Вінниччині пропонують зарплату нижчу, ніж швачкам та вантажникам

Професор Михайло Йолтухівський переміг у номінації Міжнародне співробітництво у галузі охорони здоров’я”. Він займається нейрофізіологією. Завдяки своїм дослідженням проблем центральної регуляції рухів завдяки послідовним збудженням нейронів головного мозку відомий в Україні та за її межами.

Зараз на рахунку професора Йолтухівського 270 наукових праць та 10 винаходів. Протягом останніх 13 років він очолює відділ Міжнародних зв’язків ВНМУ ім Пирогова.

– В 2000 році в нас навчалось біля 300 студентів (студентів з інших країн – авт.), а зараз у нас тільки на перший курс приймається більше 300 студентів, – розповідає Михайло Володимирович.

Інший вінничанин Руслан Стащук переміг у номінації “Новатор охорони здоров’я”. Він займає посаду начальника клініки планової та ендоваскулярної хірургії Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону.

Пан Стащук вважається новатором в галузі ендоваскулярної хірургії. Його науковим дебютом була розробка рентгенендоваскулярного методу в діагностиці та лікуванні варикоцеле.

Впродовж трьох років (з 2014 по 2017 р.р.) надавав невідкладну допомогу в зоні бойових дій на сході країни. Число прооперованих ним бійців сягнуло 400.     

Він першим в українських Збройних силах запровадив у бойових умовах застосування ендоваскулярного методу гемостазу при пораненні органів малого тазу, ускладненого кровотечею. Це дало змогу врятувати велику кількість життів.

– Милосердя – це, на мою думку, якість без якої неможливо займатись лікувальною справою. Це синоніми, на мою думку, тому одне без другого не може бути. Лікар має бути милосердним, – зазначає Руслан Стащук.

На даний момент розпочався відбір кандидатів для визначення кращих лікарів 2018 року. Кандидатури можна подавати до 28 лютого на e-mail vinnica.orden@gmail.com.

Фото: http://павлоград.dp.ua

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору