× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Пам’ятник Магдебурзькому праву замість Козицького: в центрі Вінниці встановлять колону

Колону, яку неофіційно вважають пам’ятником Магдебурзькому праву повернуть до Вінниці. Її встановлять на тому місці, де раніше був постамент на честь Козицького.  

Відповідно до тендеру, опублікованого Департаментом комунального господарства та благоустрою міської ради, ділянку по вулиці Оводова між будинками № 54 та № 58 планують відремонутвати. Йдеться про капітальний ремонт зони благоустрою вартістю 1 219 844 гривні. Роботи мають виконати до 15 травня цього року.

Технічне завдання складається з 80 пунктів і передбачає оновлення майданчика, де раніше було встановлене погруддя Миколі Козицькому. Окрім пам’ятника “Колона” та планують встановити вуличні ліхтарі, лавки та сміттєві урни, а також облаштують тротуари та встановлять антипаркувальні стовпчики.

Колону виготовили або до 300-річчя дому Романових, або на випадок перемоги Російської імперії у Першій світовій війні. Проте, із захопленням влади комуністами її призначення змінилось. В 1921 році Колону встановили на місці сучасної Європейської площі. Тоді вона символізувала вшанування пам’яті жертв революції. У 70-х роках, коли Меморіал визволення реставрували, колону забрали і перевезли в село Павлівка. Влітку 2017 року її демонтували та перевезли до Вінниці. Як повідомлялось раніше, одним з можливих варіантів, що саме має символізувати колона стане здобуття Магдебурзького права Вінницею в 1640 році. 

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору