Друге життя раритету: вінницькі транспортники відновлять півстолітній тролейбус

Восени вулицями Вінниці почне курсувати раритетний тролейбус, щоправда лише для екскурсій. Наразі фахівці «Вінницької транспортної компанії» збираються відновити понад 50-річну модель тролейбусу «ЗіУ-5». 

Ще з березня «Вінницька транспортна компанія» шукала раритетний тролейбус «Шкода – 9ТР», який мав поповнити колекцію експонатів Музею трамваю і використовуватися для екскурсій містом. Перемовини із двома містами – Рівне та Чернівці – не дали бажаного результату та тролейбусу, а тому працівники «ВТК» вирішили власними силами зібрати тролейбус, який їздив нашим містом півстоліття тому. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив вінницький міський голова Сергій Моргунов.

  • Пам’ятаєте, раніше представники нашого комунального підприємства вели перемовини з меріями двох міст, щоб придбати для Вінниці раритетні тролейбуси марки «Шкода» ТР-9. Саме ця модель, як і «ЗіУ-5», використовувалась в 1960-х роках, але вона потребувала меншого ремонту. Перемовини виявились не вдалими. Проте наші «транспортники» не зупинились, знайшли на території свого підприємства корпус тролейбуса «ЗіУ-5» і вирішили по ньому відновити модель на базі кузова «ЗіУ-9», з використанням збережених раритетних частин, – йдеться у дописі.

 

Фахівці ВТК розпочнуть роботи з реставрації рами тролейбусу. Повністю відновити «ЗіУ-5» планують за декілька місяців.

Тролейбус «ЗіУ-5» у Вінниці їздив до 1982 року. На початку тролейбусного руху в місті, саме ця модель була основою транспортного парку: в 1965 році Вінниця їх отримала в кількості 21 одиниці.

Як розповів екскурсовод вінницького музею трамваю Олег Матюхов, наразі чи не найбільшою проблемою є пошук необхідних деталей для того, щоб тролейбус знову зміг їздити.

  • У Вінниці ми зараз користуємося відремонтованими «ЗіУ-9», це вже 90-х років машини. Досить надійні та розповсюджені, а «ЗіУ-5» – це їх попередник. Цей тролейбус цікавий зовнішньо, має округлі форми та двоє дверей і всередині виглядає дещо інакше, ніж сучасні моделі. Кузов цього тролейбусу знайшли ще досить давно, але на нього не звертали уваги, тому що сподівалися знайти іншу модель – «Шкоду ТР-9». Цей тролейбус досить схожий, але, його не вдалося отримати і, можливо, це накраще, адже ми будемо відновлювати наш вінницький тролейбус і таким чином збережемо транспортну історію міста, яку, на жаль, в радянські часи не дуже шанували та берегли, – розповідає Олег Матюхов.

Використовувати тролейбус будуть для екскурсій, при чому він курсуватиме на замовлення, а не за певним маршрутом.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору