× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Дожити до суду: справу побиття майданівця з Вінниччини продовжують затягувати. ВІДЕО

Розслідування щодо побиття та незаконного ув’язнення майданівця з Вінниччини, 78-річного Миколи Пасічника, продовжують штучно затягувати.

Про це йдеться в сюжеті програми “Мокрі справи” від журналіста Данила Мокрика та Bihus.info. Як з’ясували журналісти, підозрювана екс-прокурорка Ілона Клюге, яка причетна до переслідування Пасічника, вже вісім місяців ознайомлюється з матеріалами кримінального провадження.

Як йдеться в сюжеті, суд дозволив Клюге читати 32 томи справи так довго попри те, що в судовій практиці на ознайомлення з одним томом зазвичай дають один день.

Незважаючи на пропозицію прокуратури ознайомлюватися з матеріалами вдома шляхом читання копій або сканованих документів, п. Клюге ходить читати документи виключно в прокуратуру тоді, коли має вільний час. При тому, що потерпілому у справі – Миколі Пасічнику – вже 78 років. Журналісти припускають, що з такими темпами справу не вдасться розглянути, поки Пасічник живий.

При тому, що один з учасників процесу – підозрюваний екс-прокурор Андрій Сайчук, протягом розслідування вже помер.

“За цей час, поки Ілона Клюге ознайомлюється зі справою, в організмі людини встигла повністю оновитися печінка, а шкіра оновилася повністю цілих 11 разів”, – іронізують журналісти. 

Нагадаємо, що у Києві зразу після ознайомлення з матеріалами кримінальної справи помер прокурор Андрій Сайчук, якого підозрюють в переслідування майданівця з Вінниччини Миколи Пасічника.

Як повідомляє “Укрінформ” з посиланням на начальника Відділу процесуального керівництва Генпрокуратури Олексія Донського, Сайчук помер біля ліфту Генпрокуратури.

“Як розповів мені слідчий, досудове розслідування стосовно Сайчука було завершене і він ходив знайомитися з матеріалами кримінального провадженні. І сьогодні він укотре приходив знайомитися з матеріалами, почитав матеріали, попрощався і пішов. Уже, коли був біля ліфту, раптом відчув себе погано, впав, увесь посинів”, – сказав Донський.

Андрій Сайчук незадовго до смерті. Фото журналіста Данила Мокрика

Нагадаємо, що Сайчуку інкримінувалося незаконне притягнення до кримінальної відповідальності учасника акцій протесту під час Євромайдану Миколи Пасічника.

Як відомо, 72-річного Миколу Пасічника, жителя міста Ладижин Вінницької області, затримали 22 січня 2014 року на вулиці Грушевського у Києві. Його звинуватили в організації масових правопорушень. 25 січня Пасічнику обрали запобіжний захід у вигляді 2 місяців арешту, який 27 січня замінили на домашній арешт.

Його син Денис Пасічник повідомив тоді журналістам, що після затримання “Беркутом” батько потрапив до лікарні зі струсом мозку і розірваною губою.

Пізніше журналісти виявили, що розслідувати справи Майдану призначили тих самих прокурорів, які переслідували майданівців під час Революції Гідності.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору