Дотації на телят: Вінниччина отримає 720 тисяч гривень на молоде поголів’я

Держбюджетом України на 2018 рік передбачено 4 мільярди гривень на підтримку тваринництва. Частину цих коштів спрямовують на вирощування молодняка ВРХ. Перший транш на телят, у сумі 6,7 мільйона гривень, уже надійшов у регіони.

Вінниччина отримала першу частину коштів передбачених держбюджетом для виплат населенню за молоде поголів’я ВРХ, – повідомив перший заступник голови ОДА Андрій Гижко. Дане дотування стимулює селян займатись тваринництвом. Зокрема селяни Вінниччини в рамках програми отримають 720 тисяч гривень дотацій.

Завдяки державній підтримці, за перший квартал поточного року чисельність молодого поголів’я ВРХ збільшилась на 17 тис. В подальшому це дасть змогу збільшити темпи нарощення молочного стада, і, як наслідок, відновити великі ферми, де утримується поголів’я, –  зауважив Андрій Гижко.

Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку телят у такому розмірі: за період утримання молодняка віком 1 до 5 місяців – 300 гривень за голову; від 5 до 9 місяців – 700 гривень; віком від 9 до 13 місяців – 1 500 гривень, – інформує Держагрополітики.

Згідно законодавства, дотаційні кошти на вирощення молодняка ВРХ отримають ті із селян, які своїх тварин своєчасно ідентифікували та зареєстрували у Адміністратора Єдиного державного реєстру тварин.

Також, найближчим часом, мають надійти кошти за утримання корів. Дотація по державі тут складає 259,2 млн грн.

 

Автор: Сергій Стриж

Поділитись публікацією
Вгору