“Доступні ліки”: вінничани вже зекономили на медикаментах понад мільйон

За три місяці дії урядової програми «Доступні ліки» містяни скористалися можливістю отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з певною доплатою. Із передбачених на рік понад три мільйона гривень Вінниця отимала вже півтора.

На програму в обласному бюджеті передбачено 20 мільйонів 553,4 тисяч гривень субвенцій з держбюджету на 2017 рік, з яких  Вінниця має отримати 3 мільйони 409 тисяч.

Вінниця на «Доступні ліки» отримала понад 3 мільйони. Перелік аптек

Як повідомили в департаменті фінансів облдержадміністрації, з квітня по липень область отримала 6  мільйонів 741 тисяча гривень, які вже перераховані до місцевих бюджетів Вінниччини. Аптекам, що беруть участь у програмі реімбурсації відшкодовано 5 мільйонів 893,4 тисяч гривень.

Вінниця за цей час отримала 1 мільйон 515 тисяч гривень, з яких проведено на відшкодування ліків серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми 1 мільйон 82 тисячі гривень.

  • Ми зумисне фінансуємо без взяття зобов’язань центри первинної медико-санітарної допомоги для того, щоб в них на рахунках завжди були кошти і щоб скоротити час необхідний для проведення фінансування до мінімуму, – каже директор департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський. – Тобто ці гроші є на рахунках центрів первинної медико-санітарної допомоги і  як тільки від аптечної мережі надходять акти виконаних робіт, то вони одразу проплачують їх, що скорочує термін отримання коштів аптеками на чотири-п’ять днів.

У червні Міністерство охорони здоров’я оприлюднило рейтинг регіонів за результатами реалізації перших місяців програми «Доступні ліки», де Вінницька область серед п’ятірки лідерів.

Головне фото zhyvyaktyvno.org

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору