× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Дорогою в Крим: українські байкери привезли до Вінниці “прапори єдності”. ФОТО

Сьогодні, 18 липня, біля вежі Артинова зібралося близько 10 байкерів. О 9:00 ранку вони вишикували своїх “залізних коней в ряд, а самі розгорнули два великі прапори: України та кримськотатарський. 

На цій акції не було жодних лозунгів чи пафосних промов, а про її мету байкери розповідали лише тим перехожим, які самі в них цікавилися. Як виявилося, до Вінниці сьогодні завітали учасники “Мотопробігу Єдності”, які їдуть через всю Україну до Криму, щоб передати підписані українцями прапори.

 

 

Киянин Максим Линник (єдиний з усіх, хто їде з дружиною) розповів, що цей мотопробіг стартував у понеділок з Ужгорода, далі – Івано-франківськ, Львів, Луцьк, Рівне, Дубно… Інші учасники “Мотопробігу Єдності” зізнаються, що за три дні об’їхали стільки міст, що й не згадають назв усіх. 

Мета цієї акції – показати всім людям, що байкери – за єдність України, що ми солідарні з кримськими татарами. І ці прапори з підписами байкерських клубів, які нас супроводжують у кожній з областей, і активних людей, які нас там зустрічають, передамо кримським татарам на знак підтримки. А передамо на Чонгарі (на пункті пропуску), бо якщо ми пересічемо кордон, то… самі розумієте,  – пояснив Максим Линник. 

 

 

Він також розповів, що “Мотопробіг Єдності” в Україні влаштовують уже третій рік поспіль, і  з кожним роком до нього долучається все більше і більше людей. Цього року, наприклад, постійно їде 12 учасників: з Києва, Овруча, Житомира, Ужгорода, Івано-Франківська… Але є й такі, які долучаються на окремих ділянках. 

Зі слів Максима Линника, були ще байкери з Хмельницького, але  в них поламався мотоцикл, тому довелося повернутися. 

 

 

“Тиха акція” байкерів у Вінниці тривала недовго. Зокрема вони роздавали місцевим мотоциклістам флаєри з нагадуваннями, як потрібно поводити себе на дорозі, а також дозволяли малечі посидіти та сфотографуватися на своїх байках

А близько 10:00 вони вирушили далі, адже сьогодні планують доїхати до Києва, а через 10 днів дістатися й до Криму.

 

На своїй сторінці у Фейсбук Максим Линник публікує фото і відео з “Мотопробігу Єдності”, дякуючи усім, хто їх підтримує та долучається. Тож спостерігати за переміщеннями його учасників можна фактично онлайн.

 

 

 

Фото автора

Читайте також: “Хайтарма. Повернення”: у Вінниці відкрили меморіальний проект до роковин депортації кримських татар. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Вінницькі студенти створять документальний театр про кримських татар

Читайте також: “Я – Крим”: у Вінниці відбулись острівні читання в рамках міжнародного фестивалю. ФОТОРЕПОРТАЖ

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією
Вгору