ДонНУ утримується від коментарів про виявлені при обшуку кошти та оприлюднив офіційну заяву

Сьогодні, 26 липня прес-служба Донецького національного університету імені Василя Стуса, що наразі базується у Вінниці, оприлюднила офіційну заяву з приводу вчорашнього скандалу, пов’язаного з можливими фактами корупції, виявленими Нацполіцією в стінах вишу.

Нагадаємо, що вчора, 25 липня, національними та місцевими ЗМІ, з посиланням на прес-службу Національної поліції було оприлюднено інформацію про обшуки в ДонНУ, пов’язані з досудовим розслідуванням кримінального провадження, відкритого за ч. 3 статті 369 – 2 Кримінального кодексу України (зловживання впливом).

Як йдеться в заяві, університет відкидає звинувачення в корупції з боку його посадових осіб, повідомляє, що жоден зі співробітників вишу не затриманий та запобіжних заходів до співробітників університету застосовано не було. Окрім того, прес-служба зазначає, що “обшуку (у класичному його розуміння) не було”. Натомість “було проведено тимчасове вилучення речей та документів, детальне оформлення яких зайняло багато часу”. Повний текст заяви – за посиланням.

Крім того ДонНУ зазначає, що інформація, поширена напередодні у ЗМІ, була викривлена, хоч і не спростовує факту відкриття кримінального впровадження за ч. 3 статті 369 – 2 Кримінального кодексу України (зловживання впливом).

Водночас у заяві не прокоментована інформація Національної поліції про виявлений факт вимагання переведення коштів на картковий рахунок завідуючого кафедри політології та державного управління Донецького Національного університету ім. В.Стуса за отримання останніми дипломів, та успішне складання курсової роботи. Про це йдеться в ухвалі Краматорського міського суду від 12 липня, оприлюдненої вінницьким виданням “20 хвилин” сьогодні, 26 липня. Згідно з інформацією, оприлюдненої виданням, кошти від студентів мали надходити на рахунок співробітника кафедри економіки Костянтинівської філії Донецького Національного університету ім. Василя Стуса Олександра Трегубова.

Окрім того, в заяві вишу також не коментуються фотографії, на яких видно вилучені під час обшуків кошти в гривнях та доларах США.

 

Аби з’ясувати ці питання, ми звернулися за коментарем до в.о. голови прес-служби університету Олени Самойленко, позаяк ректор вишу, а також прес-секретар наразі перебувають у відпустці. Ми поставили наступні запитання:

  1. Які саме були вилучені предмети та документи під час обшуків?
    На фото, поширених у ЗМІ видно гроші. Що це за гроші? Чи були вони вилучені в рамках провадження?
    2. Ішлося про обшуки в кабінеті завкафедри. Яка кафедра мається на увазі?
    3. Чи відбувалися обшуки у Вінниці чи лише в Костянтинівці?
    4. Чи були прийняті певні кадрові рішення керівництвом університету щодо того чи іншого співробітника (відсторонення, дисциплінарна відповідальність тощо) з огляду на відкрите кримінальне провадження?

Отримавши ці запитання, в.о. керівника прес-служби Олена Самойленко пообіцяла відповісти нам протягом півгодини. Потім попросила ще 30 хвилин. Зрештою, в якості відповіді ми отримали наступного листа:

“Шановні колеги, партнери, друзі!
Ми оприлюднили на офіційних ресурсах всю можливу інформацію щодо подій, які вас цікавлять. На жаль, уточнення та коментарі наразі є неможливими. Сподіваємося на порозуміння.

З повагою, Донецький національний університет імені Василя Стуса.

З огляду на суспільний резонанс, який спричинила дана подія, VежА уважно стежитиме за подальшим розвитком подій навколо розслідування, зокрема що стосується позиції Національної поліції.

Зважаючи на велику кількість коментарів, залишених учора під нашою публікацію про подію на фейсбук-сторінці Vежі студентами, викладачами, доцентами та іншими співробітниками університету, котрі всіляко заперечували факт корупції в стінах ДонНУ, а частина – звинувачувала наше видання у замовному характері публікації, ми просимо всіх наших читачів повідомляти нас про виявлені факти корупції як у даному виші, так і в решті навчальних закладах міста Вінниця.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору