До вінницьких байкерів «докопалася» поліція, а потім… подарувала торт. ФОТО

Уникати різких маневрів та поважати усіх учасників дорожнього руху вчора, 9 квітня, просили байкери автомобілістів. У Вінниці вже вдесяте відбулась щорічна всеукраїнська акція «Увага – мотоцикліст!».

Об 11:00 під аркою Центрального міськогопарку понад 70 байкерів розділились на групи і рушили міськими перехрестями із найбільш перевантаженим трафіком – поруч із готелем «Південний Буг», біля ринку «Урожай» та на проспекті Юності.

 

За підтримки патрульної поліції Вінниці, представники якої супроводжували кожну з груп, байкери (коли світлофор світив червоним) у спеціальних жовтих жилетах роздавали водіям автомобілів інформаційні листівки та закликали до взаємоповаги на дорозі.

 

  • Цьогоріч автомобілісти більш охоче спілкувались із нами та брали листівки, – каже координатор акції Олександр Мельник. – Ми вітали водіїв зі святом (вербною неділею – ред.), багато хто відповідав тим же, а от минулого року такої привітності було значно менше. За годину нам вдалося роздати 2 500 листівок. Ще 400 листівок було відправлено байкерам, які незабаром організують акцію у Тульчині. А ось торік кожний п’ятий не відчиняв вікно і давав зрозуміти, що йому оце все не цікаво. На цей раз максимум п’ятеро так вчинили.

Вінницькі байкери долучили до акції і своїх дітей – вони також роздавали листівки.

  • Один зовсім юний байкер, якому зараз десять років, особливо привертав увагу автомобілістів. Подекуди, він навіть «загравався» – доводилось його вже «відтягувати» від спілкування з водіями, – розповідає Олександр Мельник.

Зокрема, байкери просили автолюбителів уникати різких маневрів, не відчиняти дверей у заторах, у «тягнучках» пропускати мотоциклістів у міжрядді, частіше дивитися у дзеркала заднього виду.

Акція, яку організовує «ЗАГУЛ» щороку із нагоди відкриття мотосезону, відбулась у Вінниці десятий раз поспіль. В інших містах України місцеві байкери вже понад десять років організовують її протягом квітня – залежно від погоди та інших індивідуальних чинників. Головна мета – закликати до взаємоповаги між собою автомобілістів та мотоциклістів.

Одразу після акції байкери поїхали на частування за «гарну роботу» – бограч від Олександра Шемета.

Фото Олександра Шемета

  • Біля кінотеатру «Росія» активісти «розслаблялись», допоки не приїхала поліція із червоними маячками, – розповідає співорганізатор акції, Ігор Марценюк.

  • Правоохоронці почали перевірку документів, розпитували про мету зібрання. Та за деякий час зізнались – це жарт, і подарували байкерам торт. Його пекла поліціянтка Олена власноруч.

Фото Олександра Шемета

Після цього поліціянти та байкери навіть підписали договір – про порозуміння, взаємодопомогу, співпрацю в разі проведення аварійно-рятувальних робіт та надзвичайних подій на дорозі. Натомість байкери подарували поліціянтам футболки із байкерським логотипом та шеврони.

Фото Сергія Немирівського

                       

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору