× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

До Вінниці їде німий “Дракула” із Сергієм Бабкіним у головній ролі

Прем’єра вистави «Дракула» в виконанні харківського театру «Прекрасные цветы» відбулася у травні 2015 року і лише через три роки його зможуть побачити у вінничани.

«Прекрасные цветы» – харківський недержавний професійний театр, створений в 2011 році Артемом Вусик, Ігорем Ключником і Денисом Чмелевим (випускники Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського). На сьогоднішній день театр базується в приміщенні харківського Будинку актора. З дня заснування театр працює в особливому театральному жанрі – фанк-футуризм. Всі постановки акторської трупи – без слів, задіяні лише тіла, реквізит, музика.

До Вінниці з виставою «Дракула», в якій головну роль виконує відомий музикант Сергій Бабкін, театрали приїдуть 28 травня. Вистава розпочнеться о 19.00 в Будинку офіцерів.

Вистава поставлена за однойменним романом Брема Стокера. Як відзначили в театрі, вона повністю пластична, класична драма тут не стільки звучить, скільки зчитується, вгадується. Сюжет не відтворюється буквально –  це більш схоже на зв’язку етюдів. В експериментальній постановці, як і в класичній версії, тонко змішуються хоррор, гротеск і тонка лірична драма, тільки досягається це нетрадиційними, багато в чому ще незвичними для українського глядача методами.

 

Театрали говорять, що «Дракула» – найвідвертіший з їх експериментів. Режисер-постановник і виконавець ролі Ван Хелсинга – Артем Вусик додає, що його завжди зачаровувала ця історія, цей трепет перед вічністю, пізнання смерті за життя.

 

  • Мені завжди здавалося, що Дракула – глибоко хвора людина, добре усвідомлює свою хворобу, а ще він – квінтесенція самотності. Та й всі інші персонажі – вони ж нескінченно самотні, приречено блукаючі в світі пристрастей, які, здається, не з’єднують їх, а тільки поглиблюють самотність кожного. Це ідеальний матеріал для відвертого дослідження вічних тем ізоляції душі і набуття любові, пошуку свого серця і краси надії. Дивовижна легенда, що не втрачає своєї щемливої ​​гостроти і містичної таємниці.

 

Про те, хто буде виконувати роль Дракули, сумнівів у режисера не було.

  • Дракула – створіння давнє. Мені відразу здалося, що це повинен бути Сергій. З приводу Харкера – я відразу зрозумів, що це повинен бути Ігор. Я відразу думав, що Ван Хелсінг повинен бути я, а Ден повинен бути всіма женихами Люсі. Але ми женихів прибрали всіх, і випливла другорядний персонаж містер Ренфілд. І я не зміг обійти свої акторські амбіції і трішечки пограв. А дівчатка…Тут все очевидно.

До речі, перед виставою варто ознайомитися з програмою, в якій описано, хто яку роль виконує, тому як в героях і історіях неважко заплутатися, адже «Дракула» – це вистава-перфоманс.

«Дракула» – це вистава-перформанс, адже у кожного є свобода в діях. Є структура і скелет, за яким йде вистава, але психологічне життя кожного героя йде по-своєму.

  • Всі персонажі були прописані мною спочатку. Головне завдання було поставлено: проявити і спроектувати внутрішні потаємні сторони. Хотілося, щоб цей спектакль був одкровенням, – пояснює Артем.

Режисер-постановник і виконавець ролі Ван Хелсинга – Артем Вусик, графа Дракулу виконує актор і музикант Сергій Бабкін, оккультиста-метафізика – Денис Чмельов, Міну Харкер – Сніжана Бабкіна, Джонатана Харкера – Ігор Ключник, Люсі Вестенра – Оксана Черкашина. Декорації та костюми вистави – мінімалістичні. Художнє оформлення розробила молода художниця родом з Одеси Ольга Турута-Пасолова, художником по світлу виступив заслужений працівник культури України Володимир Мінаков, музику до «Дракулу» написав Антон Малишев.

Вартість: квитків 100-500 гривень, замовити можна ТУТ.

Фото: kharkov.cc.ua

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору