× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

До річниці оборони ДАПу військові влаштують у Вінниці концерт-реквієм. ВІДЕО

У Вінниці до річниці 242-денної героїчної оборони Донецького аеропорту відбудеться концерт-реквієм за участю оркестрів Центру військово-музичного мистецтва Повітряних Сил Збройних Сил України та оркестру Національної гвардії України. 

Як повідомляє Командування Повітряних Сил ЗСУ, дійство відбудеться о 18:30 у понеділок, 21 січня, у торгівельному центрі “SkyPark”. Мета такої акції – вшанування подвигу Героїв, які самовіддано та мужньо боронили Донецький аеропорт.

Як розповів Vежі начальник Центру військово-музичного мистецтва Повітряних Сил Збройних Сил України підполковник Роман Береговий, на відміну від минулих років, коли подібні заходи з нагоди річниці оборони ДАПУ мали більш “флешмобний” характер, то нині планується влаштувати концерт-реквієм тривалістю у 30-40 хвилин.

Бої за Донецький аеропорт розпочались 26 травня 2014 року. Тоді бойовики штурмом зайняли частину аеропорту, вимагаючи від українців скласти зброю та звільнити адміністративні будівлі.

Добровольці, десантники, розвідники та артилеристи до останнього тримали 242-денну оборону, та врешті 21 січня 2015 року відійшли у бік Пісків. У навколишніх населених пунктах вони продовжили тримати лінію оборони. На місці аеропорту лишилися руїни. За титанічні зусилля та стійкість вороги стали називати захисників Донецького аеропорту «кіборгами». Першими, кого так назвали, були бійці 93-ї бригади разом із 3-ім полком спецпризначенців. 

Як зазначив Береговий, композиції, що гратиме оркестр, будуть різноманітними: сумними та надихаючими, класичними та сучасними, спокійними та енергійними – усе, щоб вшанувати загиблих під час оборони ДАПу, подякувати тим, хто залишився живим, та надихнути усіх слухачів концерту.

Загалом на імпровізованій сцені, що буде влаштована ближче до виходу з ТЦ на вулицю Оводова, перебуватиме 50 артистів. Окрім музикантів, виступатимуть й солісти оркестрів.

Подібне тематичне мистецьке дійство за участю оркестрів ЗСУ та інших військових формувань, а інші заходи (зокрема в аеропортах та інших місцях масового перебування людей) заплановане у кількох обласних центрах країни: Вінниці, Дніпрі, Запоріжжі, Івано-Франківську, Львові, Одесі, Харкові, Чернігові.

Нагадаємо, до Дня пам’яті захисників Донецького аеропорту у Вінниці активісти влаштували акцію на підтримку “кіборгів”. Зазначимо, що раніше VежА спілкувалася із безпосередніми учасниками тих подій – вінницькими “кіборгами”. Про них читайте у наступних матеріалах:

Читайте також: «Дика качка» в Донецькому аеропорту: як вінничанин створив загін льотчиків, що «поставив на вуха» сепаратистів 

Вінницькі «кіборги» у річницю оборони ДАПу: «Мали брати Донецьк і закінчувати це все»

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору