“До нас їде ревізор”: на Вінниччині відкриють представництво Державної служби якості освіти

Представництво Державної служби якості освіти з’явиться на Вінниччині та ще в п’яти областях. Протягом наступного року такі представництва мають з’явитись у всіх областях України.

Як повідомляється на сайті Міністерства освіти і науки України, Державна служба якості освіти матиме власні представництва в кожній області України, а також у Києві. Для початку територіальні органи служби з’являться на Вінниччині, Дніпропетровщині, Львівщині, Одещині, Харківщині та в столиці країни. Відповідне рішення було прийнято Кабміном 7 листопада.

Держслужба якості – ідеологічно нова структура. Її основне завдання – не покарання винних, а допомога закладу, керівництву, вчителям у підвищенні якості їхньої діяльності та якості результатів навчання учнів. ДСЯО та її територіальні органи, насамперед, надаватимуть рекомендації щодо організації внутрішньої системи забезпечення якості освіти, проводитимуть інституційний аудит, затверджуватимуть за результатами експертизи освітні програми шкіл та братимуть активну участь у сертифікації педагогічних працівників, – пояснює очільниця МОН Лілія Гриневич.

До кінця січня 2019 року ДСЯО влаштує конкурс на заміщення вакантних посад керівників та заступників керівників своїх перших шести представництв. Всі працівники Держслужби та її територіальних органів матимуть статус держслужбовців.

Як повідомляється на сайті Держслужби, утворення представництв наблизить такі послуги:

  • проведення інституційного аудиту закладів освіти;
  • надання рекомендацій закладам освіти щодо організації та функціонування власної внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
  • експертиза та затвердження нетипових освітніх програм загальної середньої освіти;
  • акредитація неурядових професійних організацій/агенцій, що здійснюватимуть незалежне оцінювання якості освіти і освітньої діяльності закладів загальної середньої освіти.

Державну службу якості освіти створили на базі Державної інспекції навчальних закладів 6 грудня 2017 року.

Фото: УНІАН

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору