Для відновлення Павлівки потрібні люди: чим допомогти та до кого звертатися

Допоки мешканці прилеглих до Калинівки сіл оговтуються від нещодавньої надзвичайної ситуації на військових складах, волонтери допомагають людям відновлювати пошкоджені будинки.

Усі активісти кажуть, що наразі головна проблема – недостатня кількість людських ресурсів. Відтак, волонтери просять долучитися до приведення територій до ладу.

Гройсман приїхав на Вінниччину оцінити збитки та політав над арсеналом на вертольоті. ФОТОРЕПОРТАЖ

Волонтери із “Національного корпусу” сьогодні виїжджають у Павлівку. Кажуть, що порівняно із п’ятницею ситуацію покращилась, втім робочих рук не вистачає й досі.

  • Департамент соціальної політики файно працює, народ згуртувався, та досі потрібні люди, які допомогли б вкладати шифер та встановлювати вікна. Треба все робити у темпі, бо уже зовсім не спекотно, – розповів Олександр Яремчук.

Щоб долучитись до Національного Корпусу, можна звернутись до волонтера телефоном: 068-685-66-56.

Велоспільнота “Критична маса” також організувалася та допомагає мешканцям Павлівки. Її представник, Юрій Мусійчук, говорить, що потреба є не тільки в людях, а й в матеріалах.

  • Скла ми взагалі не отримали, шифер ніби є. Вийшли з положення тим, що в багатьох знайомих по сараях та підвалах знайшли скло, придбали шифер за власні кошти. Частина людей в селі це все отримувала, та є певні непорозуміння. От вчора весь день одна вулиця прочекала шифер, а його нам не привезли. У Медвідці, яка через поле від складів, постраждала одна вулиця. Там ввечері стояла машина і шифер можна було взяти спокійно.

Доба після вибухів: що відбувається зараз у Калинівці та Павлівці. ФОТОРЕПОРТАЖ

Також Юрій Мусійчук зауважив, що Павлівка потребує не тільки “робочих рук”, а й людей, які допомогли б виявити будинки, де допомога волонтерів потрібна в першу чергу.

  • Вже з вівторка прогнозують погіршення погодних умов. За цей час щонайменше треба затягнути плівкою вікна та діри в стелях. Найперше це треба стареньким, інвалідам, самотнім жінкам – вони фізично не можуть не те, що вікна встановити, а й подекуди плівкою затягнути, щоб у дім не лилася вода. Але у штабі нема переліку таких будівель.

Окрім того, каже волонтер, подекуди в Павлівці потрібне додаткове обстеження.

Фото надане Юрієм Мусійчуком

  • Є будинки, де порушено геометрію будівлі, кути вже не прямі, зірвані дахи, поламані дерев’яні віконні рами – це все треба міняти. А в актах тільки вказано, що потрібно стільки-то скла та шиферу. Тому люди вчора писали заяви про додаткове обстеження, бо архітекторів чи прорабів на місці не було.

Сторінка Ініціативної групи  “Критична маса. Вінниця” у соціальній мережі Фейсбук

Один із координаторів волонтерської ради при Вінницькій ОДА, який координує волонтерів у Павлівці, Ярослав Пашкевич, згодом зазначив, що до Павлівки шифер все ж доставили, але наразі є потреба у цвяхах для стель. Та водночас зауважує, що вже були випадки, коли є надлишок одних матеріалів чи продуктів, і дефіцит – інших,  а відтак просить координуватися телефоном, звертатися до сільської ради та реєструватися там.

  • Одяг везти не треба, зараз потрібні тільки робочі руки – ті, хто може вкласти шифер, встановити вікна, поштукатурити. Інші потреби визначатимемо в процесі. Нічого страшного тепер вже немає, всім всього вистачить, тільки треба розуміти, що неможливо все робити одразу.

Телефон Ярослава Пашкевича: 0935723399.

Також можна звертатись:
093 048 38 66 Вадим
097 696 86 36 Анна
067 801 45 67 Юрій Слабчук
073 069 16 72 – організація “С-14”
Сільська рада Павлівки – 04333 36733
Калинівська РДА – 04333 21463
Спільнота “Евакуація. Калинівка. Наслідки”
Спільнота “SOS Вінниця – Калинівка”

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору