Для АТОвців видали довідник прав та гарантій

Все про права, обов’язки та соціальні гарантії учасників АТО – в одній книзі. Такий довідник для захисників вирішили видати активісти Всеукраїнського громадського об’єднання «Юридична сотня». 29 листопада книжку презентували у Вінниці.

У довіднику зроблено акценти на двох головних проблемах, які постають перед захисниками. Вони стосуються норм чинного законодавства та медицини: недостатнє фінансування та труднощі отримання низки документів.

 

15241386_1150763248353093_6729181104319190440_n

Також у книзі на 168 сторінках розглядаються інші питання, з якими АТОвці найчастіше звертаються до ГО «Юридична сотня»: як отримати компенсацію за поранення, де отримати якісний протез, як отримати житло та земельну ділянку, як скористатися пільгами тощо.

У пам’ятці є контактні телефони всіх інстанцій та служб, які займаються питаннями учасників АТО. З огляду на відносно невеликий тираж, книга пропонується і у інтернет-версії.

Представник ГО «Юридична сотня» у Вінницькому регіоні Олег Горобець зазначив, що пам’ятки для бійців АТО видавалися і раніше, але мали свої недоліки.

  • Раніше в них не було повної інформації, певні питання висвітлювались не повністю. Ми систематизували інформацію та розписали чіткий алгоритм дій, також у книзі є додатки, в яких бійці зможуть знайти зразки необхідних документів.

Книгу видали тиражем 10 000 примірників – їх розповсюджують по всім регіонам України до місцевих департаментів соціальної політики та уповноважених представників, а також на передову.

Поки що у Вінниці перебуває 60 примірників книги. Проте цього недостатньо, адже тільки вінничан на Сході перебуває більше 14 тисяч чоловік. Відтак організатори шукатимуть шляхи та допомогу, щоб видати книгу із оновленнями та доповненнями повторно тиражем 15 000 примірників. Собівартість одного складає близько 20 гривень.

Головне фото – tr.sfs.gov.ua

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору