Дівчину, що спалила дитячий трамвайчик у Вінниці, випустили з-під домашнього арешту

Активістка Femen, котра спалила вінницький декоративний трамвайчик офіційно звільнена з-під домашнього арешту. Наразі сплив термін утримування дівчини під вартою, а інший запобіжний засіб Виноградовій не обрали через відпустку судді.

Судове засідання, яке за різною інформацією мало відбутися 15 або 16 січня, призначене на 15 березня.

Ситуацію дещо прояснили у Вінницькому міському суд, де й мають вирішити долю Аліси Виноградової.

  • Обвинувальний акт щодо активістки Femen надійшов до нас ще 11 січня, – каже Карина Тарасова, прес-секретарка суду, – і одразу засідання було призначене на 15 березня на 9:30. Автоматизованою системою документообігу суду дана справа розподілена до розгляду судді Каленяку Р.А.

Водночас, Прокуратура Вінницької області пояснює такий великий проміжок часу:

  • У суді був розподіл слухань справ і на 15 березня було призначено, тому що розподіл випав на суддю, який зараз йде у відпустку, – пояснює прес-секретарка структури, Ірина Вихованець. – Суддя виходить з відпустки саме 15 березня і судове засідання призначене на цей день.

На запитання, чому б тоді не обрати суддю, який не у відпустці, Ірина Вихованець пояснила: «Там був автоматичний розподіл і тому це не передбачено Законом».

Відтак, фактично Аліса Виноградова вважається вільною особою, адже попередньо їй було обрано запобіжний захід на 60 діб домашнього арешту за місцем її проживання у Київській області, а термін сплив 14 січня.

Читайте також: Активістку Femen, яка спалила “трамвай” у Вінниці, взяли під домашній арешт. ФОТО

  • Коли прокурор подавав справу до суду, то термін запобіжного заходу ще не закінчувався, – говорить Ірина Вихованець. – Тому поки Аліса Виноградова з’являється на допити та усі досудові заходи. Термін арешту не продовжено, адже обрання запобіжного заходу визначається судом. Оскільки засідання вже призначене, то наразі не передбачено клопотання від Прокуратури щодо подовження терміну.

За інформацією на сайті міського суду, разом із Алісою Виноградовою судитимуть і вінничанина, якого підозрюють у співучасті у спаленні трамвайчика.

Читайте також: На Соборній біля магазину “Рошен” активістки Femen спалили макет трамваю. ФОТО, ВІДЕО 16+

Зокрема зазначається, що «потерпілою стороною є Дочірнє підприємство «Ізюмінка», представник потерпілого – Кузіна Ірина Вадимівна. Обвинувачений: Виноградова Аліса Миколаївна, обвинувачений: Войтенко Іван Васильович , адвокат: Яценко Я.В. , адвокат: Таксер В.З. , адвокат: Рябокінь Р.П».

Сама активістка, Аліса Виноградова, прокоментувала таку ще далеку дату засідання просто: «Це норма. Гляньте на судову практику в Україні».

Читайте також: «Феменку», яка спалила трамвай у Вінниці, затримали у Ватикані. ВІДЕО

Нагадаємо, активістка Femen обвинувачується у вчинені злочину, передбаченого другою частиною статті 296 Кримінального кодексу України – у хуліганстві, вичиненому групою осіб, тобто хуліганство, грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю та винятковим цинізмом, вчиненого групою осіб. Це загрожує ув’язненням терміном до чотирьох років.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору