× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Дівчинку, що померла від кору у Вінниці, не встигли вакцинувати

14 січня у Вінниці внаслідок ускладнень, викликаних кором, померла восьмимісячна дівчинка, мешканка одного з районів Вінницької області. Про це в коментарі Vежі повідомила  начальниця відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Тетяна Бондаренко.

Як зазначила чиновниця, говорити точно про те, що конкретно стало причиною смерті поки зарано, позаяк потрібно дочекатися результатів експертизи. Так само на запитання Vежі відповіли й у Вінницькій обласній клінічній дитячій інфекційній лікарні.

– Ця дитина по віку ще не могла вакцинуватися від кору, однак хворобою вона могла заразитися від мами. Позаяк немовля мало вроджену патологію, це і не дало нам можливості врятувати дитину, – повідомила Тетяна Бондаренко.

Як зазначила чиновниця, наразі є дані про 524 мешканців області, які захворіли на кір лише в січні, з них 288 – це діти. 184 дітей шпиталізовано. Ситуація із захворюваністю на кір на Вінниччині не покращується, хоча вакцини наразі достатньо. Серед тих, хто захворів, стабільний відсоток не вакцинованих – на рівні 75%. В департаменті ОДА зазначають, що є поодинокі випадки, коли хворіють і вакциновані, однак перебіг хвороби в них значно легший і таких хворих не шпиталізують.

Навряд чи можна зараз говорити про епідемію, однак це значне підвищення захворюваності. Це хвиля, яка почалася в 2018 році і триває зараз, вона значно перевершує попередні спалахи, адже маємо дуже багато невакцинованого населення, – говорить п. Бондаренко.

За словами чиновниці, така ситуація – результат дефіциту вакцини в 2009-2016 роках, а до того ж – наслідки потужної інформаційної кампанії проти щеплень. Як повідомили в Департаменті, зараз медики намагаються вакцинувати всіх, хто тоді відмовився від щеплень.

Зазначимо, що це перший випадок смерті від кору за останній час. Загалом в Україні померло від цієї хвороби вже 17 осіб.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору