× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Дівчата-сумоїстки та хлопці-танцівники: у Вінниці нагородили кращих спортсменів року. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 10 вересня, у Вінниці нагородили кращих спортсменів, працівників галузі, ветеранів, активістів фізичної культури та спорту, переможців та призерів міжнародних та всеукраїнських змагань, а також їхніх тренерів. Загалом понад сотню осіб.

Нагородження з нагоди Дня фізичної культури та спорту, який відзначається щорічно в другу суботу вересня, відбулось у залі засідань міської ради, що була наповнена вщерть. Як розповів у вступному слові очільник Комітету по фізичній культурі та спорту Сергій Краєвський, цьогоріч вінницькі спортсмени посіли понад 900 призових місць на змаганнях різних рівнів.

 

Міський голова Сергій Моргунов нагадав про те, що дві спортивні школи Вінниці увійшли в “Топ найкращих шкіл країни” та нагадав про те, що цьогоріч буде повністю виконано основні роботи по реконструкції Спортивного комплексу на Янгеля. “Те, в якому стані була будівля СКА та те, якою вона буде – це небо і земля” – зазначив Моргунов, розповідаючи про здобутки в цій галузі та плани на найближчий час. За тим перейшли до нагородження.

Протягом години Краєвський запрошував до нагородження спортсменів, а Сергій Моргунов разом зі своєю заступницею Галиною Якубович вручали їм подяки, грамоти, премії та кубки.

Стипендіями міської ради нагородили, зокрема, учасників ІІ Європейських ігор у Мінську.

            

За підсумками рейтингу фізкультурно-спортивної роботи в загальноосвітніх закладах Вінниці за 2018-2019 навчальний рік спортивним інвентарем, грамотами та Кубками нагородили: школи № 18 (1 місце, на фото), №27 (2 місце), №26 (3 місце), №6 (4 місце), №32 (5 місце), №34 (6 місце).

Окрім того, за результатами спартакіади серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівня за 2018-2019 навчальний рік нагороди отримали Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж (1 місце, на фото), Вінницький технічний коледж і Вінницький медичний коледж ім. Д.К. Заболотного (2 місце), Вінницький коледж Національного університету харчових технологій (3 місце).

Після нагородження VежА намагалася поспілкувалася з кількома чемпіонами, проте всі вони доволі швидко покинули залу, а дехто з тих, хто залишився, ймовірно від хвилювання, не міг чітко розповісти свою історію. Та все ж кілька “цікавостей” почути вдалося.

Наприклад, спортсменами, які погодились розповісти про те, за що вони отримали нагороди, став дует чемпіонів зі спортивного танцю Андрія та Катерини Мороз. Вони здобули фактично “всі можливі нагороди”. Втім, команда була не у повному складі, оскільки Катерина наразі перебуває на навчанні в Києві. Натомість про здобутки брата й сестри розповіла їхня мати Ірина, а за сумісництвом – тренерка.

– В липні в Італії проходив Кубок Світу (зі спортивних бальних танців – авт.), – розповідає Ірина. – Андрій та Катя були учасниками змагань в дев’яти номінаціях, дев’ять разів виходили на паркет і врешті привезли сім золотих медалей, одну срібну та ще одну бронзову. Ми дуже пишаємося цим, що так захищали честь нашої України.

 

А ось сумоїстка Олена Нікітінська, яка посіла перше місце в своїй категорії на Чемпіонаті Європи з сумо, розповіла, що займається цим бойовим мистецтвом лише чотири роки, проте вже стала призеркою різноманітних змагань.

Останню перемогу дівчина здобула на Чемпіонаті Європи, що відбувався в Естонії, в категорії до 23 років. Загалом за перемогу в цій категорії боролися шестеро учасників. Дівчина запевнила, що не вважає, що сумо – суто чоловічий вид бойового мистецтва, та відзначає, що найбільше їй у ньому подобається “технічність” та “яскравість” поєдинків.

Проте найбільше про себе були готові розповісти двоє юних призерів Чемпіонату Європи з кіокушинкай карате (у ньому взяли участь 25 країн) розповіли про свої здобутки в цьому найскладнішому стилі карате, яке є повноконтактним та вважається найбільш жорстоким.

20-річний Радмір Прядка (родом з Полтавщини, але останні три роки тренується у Вінниці) виборов друге місце серед молоді, обійшовши вісьмох суперників. Каже, що всі бої справді були запеклими, але “цікавими”. Загалом для хлопця бойові мистецтва є вже звичною справою, оскільки його батько є тренером збірної України, відтак карате Радмір займається з трьох років.

А ось 16-річна вінничанка Ірина Козачковська, яка посіла 3-тє місце серед юніорок, розповіла, що відточує удари вже протягом 11 років і при цьому не вважає, що для дівчат цей вид бойового мистецтва є якимось “не таким”.

– В мене було (на Чемпіонаті Європи – авт.) три бої, – емоційно додає Ірина. – Перший виграла достроково, інший – в першому раунді, але третій програла литовці, яка стала віце-чемпіонкою в нашій категорії.

Їхній тренер (та викладач вінницької обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи, який займається карате 23 роки), Олександр Вихованець, каже, що останнім часом карате стає все більш популярним серед молоді та, зокрема, серед дівчат.

– У Вінниці кількість дівчат, які займаються карате, щороку зростає. Якщо раніше це було 5-6%, то зараз вже 15-20%, – сказав Олександр Вихованець.

Фото Марини Сербінович

                                                                                                                                      

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору