Десятиметрове вогнище палало на Вишенському озері у купальський вечір. ФОТО

Чи не вся Вишенька прийшла увечері п’ятниці, аби на озері відгуляти свято Івана Купала. Після обідніх обливань водою святкування продовжилось концертом, який влаштували місцеві гурти та виконавці.

Лунали зі сцени спочатку українські естрадні пісні. А коли зазвучали різноманітні рок- та джазверсії хітів, народ дещо оживився та взявся пританцьовувати.

Поряд дівчата сплетені раніше вінки пускали на воду, хоч ті й не дуже хотіли відбитися від берега – в озері течії майже не було.

Але головною родзинкою фестивалю стало вогняне шоу та фінальна частина свята – запалювання купальського вогнища.

Прохолодний липневий вечір за якусь мить став гарячим – вогонь здійнявся у висоту до десяти метрів, а ще вище в повітрі закружляли іскри від багаття. Направду містичне видовище, яке вартувало того, щоб чекати його увесь день.

За 10 хвилин вогнище стало меншим, ще за якусь мить через нього почали стрибати сміливці – вогонь досі був обпікаючим, а легкий вітер роздував багаття дужче.

Врешті, вінничани, котрі зуміли перестрибнути це багаття, пішли додому щасливими – з вірою в те, що купальський вогонь, як сотні років тому, має магічну силу – очищення душі.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору