Десятий міжнародний: у Вінниці перформансом відкрили фестиваль «Подільська лялька». ФОТО

Х ювілейний фестиваль театрів ляльок «Подільська лялька» зібрав повний зал школярів та розпочався театралізованої виставою.

Сьогодні, 9-го жовтня, в приміщення театру імені Садовського офіційно відбулося відкриття Міжнародного фестивалю «Подільська лялька». Так як фестиваль театрів, то і відкриття було з елементом перформансу, що вплітався у казку про Вінницький театр ляльок та сам фестиваль.

На Міжнародний фестиваль «Подільська лялька» приїдуть театри із п’яти країн

За задумом вистави подія відбуватиметься у старенькому клубі села Золотоключівка, де всі готуються до виходу ляльок на сцену, а для цього їх потрібно причепурити, сказати добре слово та гарно запросити на сцену. Прототипом старенького клубу є саме Вінницький театр ляльок, який вже довгий період тісниться у маленькому приміщенні, але впродовж 10 років приймає в своїх стінах багатьох гостей із різних країн світу на Міжнародному фестивалі. 

  • Чому саме до нашого села стільки лялькарів зїжається?, – запитує один із персонажів вистави. 

  • Село наше Золотоключівка, хоч невеличке,  але знане і уславлене. Тільки до нас раз на два роки приходить справжня чарівна Подільська лялька. А цього року в нас аж три ювілеї. По-перше, Подільська лялька завітає до нас в десятий раз, по-друге, 80 років минуло з тієї пори, як засновано нашу Зотоключівку, а по-третє,  же рівно «надцять» років як нам обіцяють побудувати новий клуб, -відповідає головний персонаж. 

У такому ж невимушеному та казковому форматі представили зі сцени почесних гостей, бо без їх доброго слова ляльки на сцену виходити не хотіли. Почесними гостями стали заступник голови державної обласної адміністрації , директор департаменту освіти і науки Ігор Івасюк та заступниця начальника управління культури і мистецтв ОДА Валентина Троян.

  • Приємно, що нашому театру вже 80 років, в нього ще ходили мої батьки, я, моя дочка і думаю, що ходитимуть мої внуки, – сказав Ігор Івасюк.

Далі головні персонажі у форматі питання-відповідь представили 5 країн учасниць фестивалю, всі театри, доросле та дитяче журі конкурсу та «безкорисних друзів» фестивалю.

Для того, щоб на сцену таки вийшли ляльки, запросили батька фестивалю Михайла Байдюка. Після вітального слова якого всі глядачі побачили головну героїню свята – Подільську ляльку, котра вийшла разом із різними персонажами казок.

Дітям така подача офіційного відкриття сподобалася, вони багато сміялися, аплодували та з нетерпінням чекали, коли почнеться головне дійство.

Першою виставою у програмі Міжнародного фестивалю «Подільська лялька» стала «Попелюшка» від Вінницького обласного академічного музично-драматичного театру імені Садовського, який вперше бере участь у подібному фестивалі. Продовжиться фестиваль о 12.00 ще однією прем’єрою від Вінницького академічного обласного театру ляльок – «Рибалчина Русалонька», а завершиться перший фестивальний день виставою Коломийського обласного академічного українського драматичного театру імені Озаркевича під назвою «Дерев’яне диво».

Загалом фестиваль триватиме до 13-го жовтня. Фестиваль відбуватиметься на трьох локаціях — у музично-драматичному театрі імені Садовського, ляльковому театрі та палаці мистецтв «Зоря». Щодня глядачі зможуть переглянути 3-4 вистави.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору