“Дерево свободи” з висоти пташиного лету: опубліковано відео з повітря відкриття меморіалу Небесній сотні у Вінниці

Меморіал на честь загиблим майданівцям, серед яких є три вінничанина, був відкритий на вінницькому майдані імені Небесної сотні 23 лютого.

Під час відкриття пам’ятника під назвою “Дерево свободи”, виконаного у формі вишні, з якої опадає листя на мапу України, були присутні десятки родичів загиблих майданівців під час Революції Гідності 2013-2014 років.

Зокрема до вінничан звернувся батько відомого майданівця у блакитній касці, Устима Голоднюка – Володимир Голоднюк. Він подякував вінничанам за те, що вони змогли встановити на своїй землі такий меморіал і вклонився їм за це.

Скульптуру у вигляді вишні, з якої опадають 107 квіток (за числом вбитих протестувальників під час Революції Гідності) виготовив скульптор Борис Данилюк. Бронзовий меморіал висотою п’ять з половиною метрів встановлена на постаменті у вигляді мапи України. Окрім того, у темну пору доби меморіал буде підсвічуватися.

Читайте також: “Дерево свободи” на майдані Небесної сотні засвітилося. ФОТО

Меморіал вартістю близько півмільйона гривень виготовлено за благодійні пожертви, зібрані фондом “Подільська громада”. Раніше з проханням про встановлення пам’ятнику на честь Небесної сотні до Вінницької міської ради звернулися родичі загиблих протестувальників з ГО “Родина Небесної сотні”. Пізніше вінницькі депутати майже одноголосно прийняли рішення про встановлення пам’ятника на одноіменному майдані.

Про те як відкривали меморіал і багато фото можна прочитати і подивитися за цим посиланням.

Сьогодні портал VежА публікує ексклюзивне відео відкриття меморіалу з висоти пташиного лету. Оператори: Вадим Козак та Андрій Завертаний, монтаж – Дмитро Гавриленко. Виробництво VежА.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору