× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Депутати нарешті дозволили вінницькому театру ляльок переїхати в нове приміщення

Сьогоднішня сесія Вінницької обласної ради розпочалася по-мистецьки – актори обласного театру ляльок влаштували виставу із ляльками.

Таким чином вони намагаються привернути увагу депутатів до проблеми театру «Золотий ключик», котру депутати вирішувати не квапляться. Йдеться про передачу землі біля нової будівлі театру, яка вже майже завершена. Проте, через низку бюрократичних процедур розгляд даного питання вже відтягується близько трьох років.

Привернути увагу депутатів до свого болючого питання  театрали вирішили досить оригінально – віршованою виставою. Тут вони і показали дітей, яким немає де поміститися, аби подивитися виставу, й іронічно прокоментували це фразою «нічого, хочуть дивитися – постоять».

  • Дякуємо за позитивний початок дня, – сказав театралам голова облради Анатолій Олійник. Дептати таож посміялися і поаплодували.

Нагадаємо, йдеться про 5 соток землі для вже фактично побудованого 6-поверхового приміщення та облаштування відповідної інфраструктури біля будівлі – дитячого майданчика та автостоянки.

  • Ми єдиний театр в Україні, який немає свого приміщення – ми його орендуємо. Тим не менш, наш театр за рейтингом Мінкульту входить до трійки кращих театрів України вже не один рік, – розповів Vежі директор театру Михайло Байдюк. – Нам немає де розміститися – ви ж бачите, приміщення не пристосовано. 24 роки тому ми збудували глядацьку залу на 100 місць. Аби більше глядачів вмістилося – ми замість індивідувальних стільців поставили лавочки.

Тут оживає казка: як народжуються герої вистав у Вінницькому театрі ляльок

За словами директора театру, голосування депутатів за дане питання раніше вже було провалено двічі. Зрештою, ситуацію мав вирішити Меморандум між Вінницькою облрадою, міською радою та Вінницькою ОДА, згідно з яким земельна ділянка під будівлею театру передається в оренду ПП “Супрема” для облаштування там стоянки для відвідувачів театру та дитячого майданчику. Таким чином питання переселення “Золотого ключика” у футуристичну нову будівлю виявиться роблокованим.

З третьої спроби “за” земельно-театральне питання віддали свої голоси 55 депутатів з  66 присутніх: рішення прийнято.

  • Земля ця є власністю громади міста. Але на тому місці розташовувалася стоянка для автомобілів обласної ради  і ОДА, стоянка перебувала у безстроковій оренді. Оскільки автопарк облради зменшився, ділянка вивільнилася, дали дозвіл приватному інвестору на будівництво Центру розвитку дитини з умовою, що три поверхи приміщення буде передано на використання театру ляльок. Але приміщення не можна передати в експлуатацію театру через те, що поряд немає ніякого під’їзду і стоянки для дитячих шкільних автобусів, немає ніякої інфраструктури. А це є обов’язковою умовою. Поряд є ділянка фірми «Супрема», яку вона взяла в оренду із можливістю подальшої приватизації. Це викликало занепокоєння, адже в один прекрасний день ділянка може стати приватною і театр знову буде шукати приміщення. Тому я скликала відповідну земельну комісію, де було вирішено надати цій фірму дозвіл на оренду землі з умовою цільового використання – тобто, облаштування парковки і майданчика. Це історичне рішення сьогодні зроблено – ми убезпечили театр від поневірянь і тепер він може готуватися до переїзду, – прокоментувалу журналісту Vежі депутатка облради Тетяна Редько, яка займалася даним питанням.

Тепер, за її словами, має бути підписано Меморандум про співпрацю між п’ятьма сторонами – обласною радою, облдержадміністрацією, міською радою, а також театром та фірмою «Супрема».

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору