× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Депутати дали старт передачі на баланс міста “Вінницяоблводоканалу”

Вінницька міська рада ухвалила перше процедурне рішення, яке розпочинає процес передачі “Вінницяоблводоканал” на баланс міста. 

За рішення «Про надання згоди на прийняття у комунальну власність Вінницької міської об’єднаної територіальної громади майна комунального підприємства «Вінницяоблводоканал» віддали свої голоси 39 депутатів з 40 присутніх. Цим рішенням розпочато процедуру передачі цього стратегічного для Вінниці об’єкту до комунальної власності міста. Відповідне рішення тепер має ухвалити Вінницька обласна рада. 

 – “Вінницяоблводоканал” – це власність обласної ради. Ае все майно перебуває на території Вінниці. Коли ми робили опитування вінничан в рамках концепції інтегрованого розвитку “Вінниця 2030”, то більшість людей відзначили погану якість питної води в місті й ми всі знаємо в якому стані зараз Південний Буг.

Ми повністю цю ситуацію змінити не можемо, але в межах міста ми маємо очолити цей процес і взяти на себе відповідальність”, – сказав міський голова Сергій Моргунов, коментуючи ухвалене рішення.

Також мер міста зазначив, що ухвалене сьогодні рішення тепер направлять обласні раді

“Це складний і довгий процес. Ми на сьогодні не бачимо, якою є стратегія щодо розвитку і підтримки “Водоканалу”. Зараз завдяки уряду Гройсмана було виділено 20 млн на реконструкцію очисних, але на зараз це фінансування припинено і не зрозуміло що буде далі. Ця ситуація схожа на ситуацію з “Вінницяміськтеплоенерго”: ми багато років, системно працювали над цим питання і на сьогодні це дозволило нам на 20% скоротити споживання газу та збалансувати ситуацію”, – додав міський голова.

Як йдеться в повідомленні ВМР, “раніше міська рада не мала правових підстав ініціювати цей процес, адже у структурі підприємства діяла низка районних водопостачальних підприємств. На сьогодні вони перейшли до комунальної власності та під управління місцевих рад. Тому з’явилась можливість прийняти і КП «Вінницяоблводоканал» до комунальної власності Вінницької міської об’єднаної територіальної громади.

Читайте також: Сморід на Поділлі: роботи з реконструкції очисних споруд призупинилися через брак коштів

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору