× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

День Макарія: біля вінницького собору одночасно зібралися прихожани ПЦУ та Московського патріархату. ФОТО

Сьогодні, 14 травня, у день пам’яті священномученика Макарія на службу до Спасо-Преображенського храму у Вінниці прийшли прихожани одразу двох християнських конфесій, які перебувають в стані “холодної війни”: Православної церкви України та Московського патріархату. 

Попри інформацію про можливі провокації та сутички між вірянами, які опиняться в безпосередній близькості між собою, церковні служби відбулися мирно. Так, прихожани ПЦУ, під чиїм контролем перебуває храм з моменту переходу митрополита Симеона з УПЦ МП до ПЦУ, молилися в стінах собору.

Водночас прихожани Московського патріархату здійснили молебень на підвищенні праворуч від виходу з собору, ближче до музейної площі.

Прихожани УПЦ МП принесли з собою вже традиційні плакати про “розкол”. На службу також прийшов і митрополит Варсонофій від Московського патріархату.

  

Як пояснив прес-секретар вінницької парафії УПЦ МП, їхні прихожани на мають наміру вчиняти будь-які провокації під час молебню, але і так само – заходити до храму. “Ми не будемо ставати в дверях і не пускати людей в собор. Але, бачите, з якихось причин вони не хочуть йти в церкву, яка перебуває зараз в цій структурі”, – сказав священослужитель.

Не зважаючи на те, що ще вчора в соціальних мережах ширилися чутки про кількатисячний натовп, який мав прийти на молебень, загалом на площі зібралося близько двох сотень вірян Московського патріархату.

Інциденти могли трапитися під час виходу священиків ПЦУ з храму, які мали намір йти до могили митрополита Вінницького і Могилів-Подільського Макарія, похованого на території Собору. Для цього біля входу до храму навіть влаштували незначний кордон з дужих чоловіків. Проте митрополит Симеон, виходячи з церкви, привітав вірян УПЦ МП словами “Христос воскрес”, та в супроводі інших священиків, вийшов з храму, попрямувавши до інших воріт.

До кінця служби жодних конфліктів у храмі так і не сталося.

Фото Ольги Мірошниченко, фото з повітря – Вадим Козак

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору