× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Де у Вінниці вилікувати хатнього улюбленця: огляд ветеринарних клінік міста

Песики, котики, хом’ячки, папуги та навіть гризуни – цих та багатьох інших тварин сучасна людина відносить до категорії хатніх улюбленців. У Вінниці є більше десяти закладів, де брати наші менші можуть отримати кваліфіковану допомогу.

Ветеринари погоджуються, що фраза «Ми відповідальні за тих, кого приручили» –  правдива на усі 100%, адже здоров’я та довголіття тварин залежить від нас. Тож сьогодні VежА пропонує своїм читачам огляд п’яти  ветеринарних клінік, розташованих у різних частинах Вінниці.

Для діагностики та лікування тваринок іноді використовують «людські» пристрої. Наприклад, апарат ультразвукової діагностики – для дослідження внутрішніх органів та діагностики вагітності, в акушерстві. Та є обладнання, що спеціально пристосоване для тварин – наприклад, часто аналізатори крові є саме «ветеринарними».

Є й спеціальні апарати для чищення зубів у тварин (1-2 рази на рік), в яких використовується ультразвук чи обробка певним розчином. Щоб здійснити процедуру, тваринці дають заспокійливе. Натомість для безболісного хірургічного втручання лікарі роблять наркоз. Навіщо тваринам чистити зуби? Є зубний камінь, котрий самостійно (під час їжі чи профілактичної чистки вдома) видалити неможливо.

Варто розуміти й деякі визначення. Чіп – мікросхема з унікальним кодом. Чіпують тварин не тільки для ідентифікації, а для виїзду в країни, де це є необхідною умовою. Також чіпування обов’язкове для участі тварини на виставках.

Седація – технологія заспокоєння тварини для здійснення процедури (використовуються заспокійливі препарати). Кастрація та стерилізація – не одне й те саме: стерилізація полягає у втраті твариною здатності розмноження, кастрація – у видаленні статевих залоз хірургічним чи іншими методами.

За словами самих лікарів, зазвичай ветеринар – це і терапевт, і акушер, і хірург, і анестезіолог. При цьому, щоб отримати цю професію у людини має бути ветеринарна вища або середня спеціальна освіта. Тому у більшості клінік за потреби допомогу можуть надати будь-якій тваринці, та все ж кожен заклад спеціалізується на «своїх». При чому люди із середньою спеціальною освітою можуть працювати тільки асистентом лікаря або фельдшером.


Клініка «Vet House»

Для кого: коти, собаки (інші тварини – за потреби)
Стаціонар: так
Виклик додому: ні (для критичних випадків можна викликати лікаря у саму клініку вночі)
***
СайтСторінка у Фейсбук
Адреса: проспект Юності, 44
Графік: понеділок-субота: 9:00 – 20:00, неділя: 9:00 – 16:00
Контакти: 097 408 0969, 063 671 43 35

Перше, що помічаєш у цій клініці – напрочуд ввічливий, молодий персонал, який врешті виявляється ще й надзвичайно обізнаним у своїй справі.

Екскурсію клінікою нам влаштовує її власник – Володимир Біленький, кардіолог. Він емоційно розповідає про заклад, послуги та своїх колег, яких тут є 18 чоловік (шестеро – саме лікарі). Останні постійно підвищують кваліфікацію на відповідних майстер-класах, сюди приходять студенти-практиканти.

Серед послуг: діагностика, хірургія, кардіологія, офтальмологія, стоматологія, ортопедія, реанімація, гігієнічні стрижки, акушерство, гінекологія (прайс на 36 сторінок).

Що стосується популярної послуги кастрація, то у цій клініці проводиться самцям хірургічне видалення сім’яників із придатками, самицям – видалення яєчників разом із маткою для профілактики можливих ускладнень в майбутньому.

Ця клініка єдина в місті, котра здійснює епідуральну анестезію, тобто введення анестетика в спинномозковий канал. Це здійснюється для максимально повного знеболення (кетамін та інші дещо застрілі препарати не використовуються).

У Vet House є дві приймальні для огляду одразу двох тварин. Клініка складає враження справжнього майданчика для підготовки котів-космонавтів: усе стерильно (навіть по кутках – ані порошинки), всі ліки розкладено чітко по полицях, є безліч продуманих дрібничок для покращення надання послуг. «Можливо, в нас ціни дещо вищі, зате клієнти впевнені, що ми все робимо правильно» – кажуть лікарі.

Окремо є кімната, де тримають тваринок з інфекційними захворюваннями. У нашому випадку ми побачили котика, якому призначили цілодобову інфузію.

Що стосується стаціонарного лікування, то головний лікар клініки Віталій Олександрович розповів, що це можливо у екстрених випадках чи при довготривалому лікуванні. «Наше обладнання здатне виключити «людський фактор»: є інфузомати, шприц-дозатори тощо для правильного лікування». Втім за потреби залишити здорову тварину на певний час – тут можна. Головне – щоб вона мала усі щеплення.

 

– Люди досі мають стереотипи щодо годування, лікування та вакцинації тваринок, – каже Віталій. – Ми прагнемо надавати послуги, як у Європі, але найскладніше – це боротися зі звичками деяких людей, які чи то лінуються, чи просто не бажають робити вчасно щеплення чи огляд.

Усі дані про тварину вносяться до бази, тобто при повторному візиті не потрібно знову розповідати «історію хвороби» тварини. Тут з клієнтами укладають договори на усі маніпуляції. «Усе, як має бути у цивілізованих країнах» – каже Володимир.

 – Ми не призначаємо препаратів просто так – може щось допоможе, наш принцип – це професійна діагностика перед будь-якими маніпуляціями, – каже керівник закладу. – Спочатку діагноз, потім пошук причини і тільки тоді лікування.

Діагностика відбувається у спеціальному кабінеті за допомогою ветеринарних аналізаторів крові (які за дві хвилини дають вичерпну інформацію), також тут є апарат ультразвукової діагностики, в тому числі – для серця. «Діагностика серця перед операцією попереджає виникнення ускладнень під час наркозу чи після нього, а також потрібна для виявлення прихованих патологій» – пояснює Володимир.

Також у лабораторії – мікроскоп із камерою, що підключена до ноутбука для зручного перегляду деталізованого зображення. Є низка високоточних експрес-тестів на те чи інше захворювання. «Матеріал капається на касету і одна смужка значить – результат негативний, дві – позитивний. Все, як у тестах на вагітність – результат можна отримати за хвилини».

Також у Vet House є концентратор кисню (для кисневої терапії, особливо при отруєнні чадним газом, критичних станах, при задусі), ветеринарний тонометр, пристрій для дозованої подачі наркозу під час операції; електроскальпель для «запаювання» порізів та для розрізання м’яких тканин. До речі, кровотечу цим приладом можна спинити за кілька секунд, ніби зварювальним апаратом.

Ось тут лікар почав демонструвати нам дію апарату: забрав обідній перекус у колеги та показав усе наочно. До речі, цей пристрій використовують у пластичній хірургії. Наступний апарат, дію якого нам продемонстрували – відсмоктувач рідин (під час операцій).

Що стосується аналізу на групи крові – ця послуга популярна у власників, які займаються розведенням тварин, адже перед тим, як обрати своєму улюбленцю пару – потрібно знати, чи вони сумісні. «До речі, ми певно єдині, хто діагностує найменших – одноклітинних паразитів» – хизується Володимир.

Окремої уваги вартують щеплення. Їх необхідність лікарі пояснюють просто: якщо котеня не отримало потрібної вакцини у два, три і чотири місяці, то вже після чотирьох можуть бути деякі проблеми зі здоров’ям, адже тоді імунітет, який перейшов від мами-кішки – вичерпується. «Втім більшість приходять тоді, коли проблема вже є, а це насправді дорожче, аніж робити планове щеплення».

При клініці – ветаптека, де є ліки, вітаміни, харчові добавки, корми (широкий асортимент), іграшки, засоби догляду тощо. Цікаві експонати – черевички для захисту від снігу та льоду, а також аксесуари для фотографування із твариною.

Ціни на основні послуги: огляд+консультація – 120 гривень; стерилізація кішок 550, котів – 400 гривень; чіпування та занесення у міжнародну базу – 250 гривень; УЗД серця – 200 гривень; підрізання кігтів – 30 гривень; гігієнічна стрижка – 200-280 гривень (без та із седацією); вакцинація – 80-350 гривень; для волонтерів – умови за домовленістю, постійним клієнтам – передбачена система знижок.

Кастрація (вартість процедури включає щонайменше огляд, консультацію, анестезію, вартість проведення операції та післяопераційне утримання на денному стаціонарі): кобеля – 500-850 гривень, суки – 600-900 гривень. Кастрація кішки (видалення одразу яєчників та матки задля уникнення проблем у майбутньому) – 550 гривень. Кастрація кота – 400 гривень. Стаціонар (за добу) – від 200-450 гривень. Готель для собаки – 100-140 гривень (догляд, прибирання, дворазовий вигул вашої собаки та не включає вартість корму), залежно від ваги та стану тварини.


Клініка «Два кота» 

Для кого: коти, собаки, для інших тварин – можливі ін’єкції (за направленням лікарів)
Виклик додому: ні
Стаціонар: так
***.
СайтСторінка у Фейсбук
Адреса: вулиця Пирогова, 119-а
Графік: будні – 9:00-19:00, субота – 9:00-18:00, неділя – вихідний.
Контакти: (096) 265 09 99, (0432) 68 05 03

У цій клініці до тваринок ставляться, як до справжніх друзів. Одразу перед дверима нас зустріла руда киця, яка фактично тут мешкає. До речі, як і інший кіт, якого ми побачили вже у приміщенні – на батареї.

У клініці – два просторих кабінети для маніпуляцій та окремо – стаціонарне відділення. У «Два кота» є необхідне для обстеження тваринок обладнання, а за потреби чотирилапого пацієнта можуть направити на додаткове обстеження до інших клінік, із якими цей заклад співпрацює.

Окрім тварин, яких залишили лікуватися власники у стаціонарному відділенні, є й ті, яких принесли волонтери.

Ось це сіре кошеня пережило немало страждань: у нього були травми задніх лапок, але небайдужі люди забрали маленького з вулиці, принесли у клініку. Тепер кошеня одужує та чекає на свого нового власника (руда кішечка на вході – також). До речі, якщо хтось із наших читачів наважиться прихистити у себе цього котика – клініка обіцяє повністю підготувати тваринку: зокрема пухнастик вже вакцинований, а за потреби йому безкоштовно здійснять операцію з кастрації.

Серед послуг: вакцинація, лабораторні дослідження, гігієнічна стрижка та вистригання колтунів, стоматологічні послуги (чищення зубів ультразвуком), ортопедія, інфузійна терапія, стаціонарне лікування, аналіз та переливання крові. Також у клініці тваринці за потреби можуть здійснити процедуру з купірування хвоста та вух, та водночас лікарі наголошують, що такі маніпуляції не можна вважати гуманними й відтак – їх варто робити зваживши усі «за» і «проти».

До речі, головний лікар (на жаль, на момент візиту ми не змогли із ним зустрітись) – стоматолог, відтак саме тут можна зробити стоматологічні процедури різної складності. У тому числі йдеться про видалення у тварини усіх зубів, що є необхідним при деяких захворюваннях. На диво, кажуть ветеринари, після цього тварина може нормально харчуватися, та очевидно, що після процедури раціон трохи змінюється.

Загалом приміщення невеличке, але досить охайне. Лікарі – привітні та складають враження фахівців своєї справи.

Наприклад, нам розповіли, що різниця нібито одних і тих самих вакцин може виражатися, окрім ціни, у тому, наскільки добре котик чи песик її переноситиме та чи не буде відчувати болю.

У «Два кота» наголошують, що вакцинувати усіх без виключення тварин треба вже з віку у два місяці, а за 21 день – робити процедуру повторно, у три місяці – проти сказу.

 – Це принципово, – каже ветеринар Марія. – Є звичайно випадки, коли вже у місяць це треба робити, наприклад, коли тварину мають передавати новим власникам. Чому? Все просто: якщо кіт чи пес не вакцинувався, то переїзд – це новий стрес, який може підкосити імунітет та «вдарити» по слабких місцях. А є власники, котрі не мають часу чи не хочуть, а якщо тварина має контакт із вулицею, землею – вони обов’язково щось підчеплять.

 

Ціни на основні послуги: огляд+консультація – 90 гривень, стрижка – 200-250 гривень; седація – 200 гривень; зстригання колтунів – 100 гривень; стерилізація кішок – 600-700 гривень (із додатковими сучасними препаратами та маніпуляціями); вакцини – 200-350 гривень; чищення зубів ультразвуком – 300 гривень; стаціонар – 80-220 гривень за добу, із маніпуляціями – 250-600 гривень (залежно від ваги тварини).

У закладі діють знижки: для пенсіонерів – 10%, для волонтерів та тих, хто приносить безпритульних тварин – 20-50%, для учасників бойових дій – обслуговування безкоштовне.


Ветеринарний центр «Айболит»

Для кого: коти, собаки, гризуни, птахи
Стаціонар: ні
Виклик додому: так
***
Сайт перебуває на стадії розробки
Адреса: вулиця Замостянська, 16 (біля стадіону «Локомотив»)
Графік: 09:00-18:00
Контакти: 0432 55-44-40, (097) 491-80-87

У цій клініці, яка до речі є однією із найперших у місті – велика черга, у більшості це – постійні клієнти. Воно й не дивно – Ігор Гаврилюк настільки прискіпливо оглядає свого пацієнта, що складається враження, що ця киця, котру принесли Віка та Влад – збирається летіти у космос і робить попереднє обстеження.

«Цей лікар завжди все перевіряє, уточнює і не випускає жодних подробиць – тому щоразу киця одужує і все добре. Тільки сюди ходимо» – каже Віка.

Через стінку – лікарі чистять зуби таксі. Хазяйка песика, Ніна, каже, що її хвостата подруга взагалі більше нікому не довіряє: «водили її до різних лікарів, вона усюди панікує, а тут – ні». Такої ж думки власники інших тваринок, що очікують своєї черги.

 

Серед послуг: консультації по догляду за твариною, вакцинація, хірургія, терапія, профілактика, лікування широкого спектру інфекційних та інших захворювань; стрижка шерсті тварин та підрізання кігтів, чіпування. За потреби лікар може виїхати додому. Втім залишити улюбленця на стаціонар – тут не можна.

Загалом, центр – це два невеличких кабінети та ветаптека із широким асортиментом ліків, засобів для догляду за тваринами та деякими іграшками. Якогось надсучасного обладнання тут немає, втім за словами лікарів, усе для надання оперативної допомоги та лікування – є.

Усі лікарі, яких у цьому центрі працює четверо – мають вищу ветеринарну освіту та достатньо досвіду, щоб здійснювати процедури різного рівня складності.

Окрім котиків і собачок, сюди люди приносять і гризунів, і декоративних тваринок, і птахів (у тому числі ворон). «Оскільки в нас немає відповідних спеціалізованих центрів, то що вже робити – за можливості лікуємо, бо ж шкода» – каже ветеринар.

Які кумедні випадки у вашій практиці траплялися?

 – Та багато їх, – посміхається Ігор. – Ось привезли до нас ягдтер’єра, який полював з господарем. Бачимо: у нього неподалік шиї дірка у шкірі якась, а вздовж тіла (аж до хвоста) – незрозуміле утворення. Ми були вражені, бо такого ще не бачили. Ця собачка, до речі, важить кілограм 8, щоб ви собі уявляли. Так ось виявилося, що вона бігла десь і на швидкості загнала собі під шкіру палку.

Між іншим, у цьому ветцентрі трапляються й «історії кохання». Усе завдяки такому собі комунікаційному майданчику – куточку споживача: окрім оголошень про продаж тваринок, інформації про тих, хто загубився, та про основні правила догляду за тваринами – окремої уваги заслуговує «зошит кохання», як його називає Ігор.

 – Деякі власники тварин приходять до нас та розміщують оголошення про те, що продають цуциків, а дехто – марно намагається знайти пару своєму улюбленцю. Тому вони залишають свої контакти в «зошиті кохання» та опис свого пухнастика, і відтак – пари складаються, – каже Ігор Гаврилюк.

Ціни на основні послуги: огляд та консультація – 75 гривень; стерилізація кішок – 480 гривень, собак – 650-1000 гривень; кастрація кота – 340 гривень, собаки – 500-1200 гривень; вакцинація кішок – 80-250 гривень, собак – 80-310 гривень; чистка зубів ультразвуковим скалером кішок – від 200 гривень, собак – 300-350 гривень; стрижка кішок – 220-250 гривень, собак – від 300 гривень. Виклик лікаря додому – в середньому 250 гривень, залежно від відстані.


Клініка «Чотири лапи»

Для кого: коти, собаки, гризуни, морські свинки, шиншили, кролики
Стаціонар: ні (тільки для післяопераційного стану)
Виклик додому: ні
***
Сайт, Сторінка у Фейсбук
Адреса: вулиця Келецька, 61-а
Графік: будні 10:00-19:00, субота – 12:00-15:00, неділя – вихідний
Контакти: 69-03-22, 067-683-02-93

Екскурсію нам здійснила керівниця клініки Вікторіна Очеретяна, яка зокрема займається дерматологією. Загалом у закладі працює троє ветеринарів, які мають відповідну вищу освіту. Приміщення клініки – невелике, але охайне.

Серед послуг: консультації, дерматологія, вакцинація, чіпування, гігієнічні стрижки та підрізання кігтів, профілактичні процедури, кастрація, стерилізація.

Стаціонару як такого – немає, але після операції тварини можуть під час робочого дня деякий час перебувати у клініці для виконання певних процедур та маніпуляцій.

Клініка співпрацює із низкою лабораторій, отже за потреби аналізи перенаправляються до них. У приміщенні закладу працює ветеринарна аптека. Як каже пані Вікторіна, тут продається тільки те, що ветеринари можуть купувати власним тваринкам.

Окрім одягу, іграшок, ліків, вакцин та засобів догляду, тут можна придбати котяче та собаче молоко для штучного вигодовування відповідно кошенят та цуценят, котрих з якихось причин не може годувати їхня мати. Коштують такі продукти 518 гривень або 129 за пакетик.

Міні чіхуа-хуа, який саме був на огляді, коли ми прийшли – мав деякі «шкірні» проблеми. Песика на ім’я Кеті, вагою у півтора кілограма, який увесь тремтів, лікар оглянула, взяла матеріал на аналіз, виписала ліки та проінструктувала власницю тваринки.

У цей же час у іншому кабінеті – рудий кіт, якого принесли на планові процедури.

Частіше за все сюди, за словами самих ветеринарів, власники приводять тваринок на «техогляд»: діагностику, вакцинацію, для виведення паразитів, підстригання кігтів, зстригання колтунів тощо.

Стаціонарного відділення тут немає. Втім в окремих випадках для тварини тут ставлять окремий бокс. Наприклад після стерилізації, коли застосовується наркоз, чотирилапий пацієнт може тут залишатися до пробудження. Протягом цього часу за тваринкою наглядають лікарі. Вже коли котик проявлятиме активність – тоді його і повертають власнику.

Також тут є спеціальна скарбничка для збору благодійних внесків для безпритульних тварин. Відвідувачі клініки залишають у ній свої внески, а потім за ці кошти у «Чотири лапи» стерилізують котів та собак. Також цей заклад передає волонтерам корм.

Втім, не обійшлося і без прикрого інциденту, що на думку редакції не мав мати місця. Щоб продемонструвати журналістам те, що у цій клініці тваринкам можуть робити обстеження очей – долучили ось цього мопса, котрий перебував на момент візиту на стаціонарному лікуванні. Лікарі спочатку, попри супротив чотирилапого, намагалися його зловити для позування. Втім, коли тваринку врешті вмостили на стіл, ми помітили, що з тварини крапала кров (песик мав проблеми із заднім проходом).

 

Серед цікавих випадків, що траплялися у «Чотирьох лапах» є й такий, який сформував крилатий вислів «Мама лікує вуха». Як розповіла Вікторіна, власники собаки тривалий час лікували своєму улюбленцю вушка, втім захворювання все ніяк не минало. Як виявилося, жінка просто на власний розсуд постійно змінювала дозування ліків, ігноруючи поради ветеринарів. Відтак тепер лікарі, коли натякають на таку «ініціативність» з боку клієнтів, кажуть «Мама лікує вуха» і радять дотримуватися усіх рекомендацій.

Ціни на основні послуги: огляд+консультація – 75 гривень, щеплення проти сказу – 50-150 гривень, проти інфекційних хвороб – 150-540 гривень; стерилізація кота – 350 гривень (із врахування усіх витратних матеріалів та перебування тварини до пробудження), стрижка кігтів – 30-60 гривень (залежно від віку та розміру тварини). Для розплідників та постійних клієнтів є знижки. Для волонтерів знижки обговорюються в індивідуальному порядку.


Клініки та веткабінет «ЗооВетЦентр»

Для кого: собаки, коти, гризуни, черепашки, хом’яки та морські свинки
Стаціонар: ні
Виклик додому: ні
***
Сайт
Адреса: вулиця Наливайка 2 , вулиця Зодчих, 12 та вулиця Келецька, 132
Графік: будні 11:00-19:00, субота 11:00 – 15:00, неділя – вихідний
Контакти: 60-20-41

Загалом мережа має три пункти для отримання ветеринарних послуг. Ми відвідали центр по вулиці Зодчих, 12, бо у двох інших триває ремонт. Відтак дізнатися, що саме розташоване у інших закладах мережі, не вдалося. Так само і не охоче з нами спілкувався один із лікарів, котрий пояснив, що нині власника немає у місті, а отже демонструвати щось без його дозволу не можна.

Лікарка Наталя, яка у кабінеті на Зодчих є тут єдиною ветеринаркою, проте вона змогла розповісти багато тонкощів своєї професії, про які ми писали вище. Втім, «через сором’язливість» фотографуватись жінка не захотіла.

Серед послуг: вакцинація, терапія, стрижка, чіпування із видачею міжнародного ветеринарного паспорту. А ось більшість хірургічних маніпуляцій здійснюють у клініці по вулиці Наливайка, 2. У цьому веткабінеті зазвичай здійснюють терапевтичні маніпуляції, щеплення. Тут є апарат ультразвукової діагностики, ціла низка вакцин та ліків.

 

– Сюди тварин приводять при перших же симптомах, не чекаючи погіршення стану і це є добре, – каже Наталя. – Тут квартири, і власники відповідно постійно контактують із тваринкою, а отже можуть вчасно помітити негаразди та одразу отримати у нас кваліфіковану допомогу.

При веткабінеті діє ветаптека та зоомагазин. До речі, саме тут можна придбати собі улюбленця – від гризуна до великої собаки.

   

Також саме тут виявився значний асортимент товарів для тваринок: одяг – комбінезони, светрики, шкарпетки; іграшки та аксесуари для утримання тварини (нашийники). Також у наявності багато видів кігтеточок, лежанок, лоточків, лікувальних кормів, засобів догляду (велика лінійка зокрема шампунів) і ще багато іншого.

Окремої уваги вартують смачні та корисні іграшки: ось ці кісточки – виготовлені тільки з натуральних продуктів із додаванням вітамінів та мінералів. В тому числі тут є натуральні свинячі вушка, приготовані спеціальним методом: вони зберігають усі свої корисні речовини, які тварини отримує гризучи їх.

Ціни на основні послуги: консультація та огляд – 50 гривень, щеплення – від 120 до 250 гривень (залежно від виробника), стрижка – від 250 гривень (залежно від ваги тварини та складності процедури). Кастрація котів – 250 гривень, кішок – 450 гривень. Виклик лікаря додому – від 200 гривень.

Усі фото Ольги Мірошниченко

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Де у Вінниці найкращі суші з доставкою. ОГЛЯД

Десять «облич» Маргарити: де у Вінниці найкраща піца з доставкою. ОГЛЯД

М’ясо з алкоголем: ТОП-7 вінницьких закладів, які відкрилися в 2017 році. ОГЛЯД

Гід для кавоманів: де у центрі Вінниці найкраща «кава з собою». ФОТО, ВІДЕО

 

 

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору