Де у Вінниці відсвяткувати Івана Купала: програма заходів

Уже сьогодні настає та містична ніч у році, якій наші предки надавали особливо сакрального значення. І досі чимало купальських традицій ми намагаємося зберегти, хоч під впливом сучасності вони змінюються.

VежА зібрала заходи, які відбуватимуться 7 липня з нагоди свята Івана Купала. Їх небагато, але вони передбачають цікаву програму як для дорослих, так і для дітей.

Купала по-старослов’янськи: у центрі Вінниці спалили «перчик» Ярила, пострибали та втопили вінки. ФОТО

Свято Купала у вінницькому зоопарку

Для маленьких відвідувачів зоопарку буде організовано  насичену розважальну програму: шоу мильних бульбашок, майстер-клас з плетіння вінків, конкурс на найкращий вінок, театралізована вистава за участю Водяного і Купалочки. А дорослі зможуть здійснити екскурс в історію свята Івана Купала та прикрасити купальське дерево «Марену».

Під час свята гостей також частуватимуть смаколиками від Солохи, а ще можна буде взяти участь у різноманітних конкурсах, стрибнути через багаття та запустити вінки на воду. Більше – за телефоном (0432) 61-92-55.

Де: Вінницький зоопарк, вул. Сергія Зулінського, 9

Коли: з 16:00 до 20:30

Вартість:  20 гривень – для дітей, 40 гривень – для дорослих, безкоштовно – для дітей до 3-х років та пільгових категорій.

Івана Купала по-вінницьки на Вишенському озері

Щорічне свято обливання, гадання, веселощі та пошуку цвіту папороті – таку програму святкувань обіцяють організатори – КЗ “Центр підліткових клубів за місцем проживання”.

«Запрошуємо весело та цікаво провести час, не заважаючи іншим людям у місті, не обливаючись у місцях, не призначених для цього! Ми виховане суспільство і можемо розважатись там, де це доречно!», – зазначають організатори.

Де: Вишенське озеро

Коли: 13:00

Вартість: безкоштовно

Купала на Тяжилівському озері

У програмі свята – майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки, плетіння віночків та пускання їх по воді, майстер-клас від Товариства Червоного Хреста з правил безпечного поводження на воді, майстер-клас з гончарства, а також основи водного туризму (катання на надувних катамаранах) від організації “Спорт для всіх”.

«В програмі заходу справжні українські звичаї та традиції свята ми будемо відтворювати для мешканців мікрорайону. Запрошуємо усіх приєднуватись та святкувати разом», – повідомляють в анонсі організатори – ГО “Вінницька європейська стратегія” та депутат Вінницької міської ради по цьому округу Роман Андронійчук.

Де: на березі Тяжилівського озера (біля автостанції «Східна»).

Коли: 16:00

Вартість: безкоштовно.

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору