Де у Вінниці пограти у великий теніс: огляд кортів. ФОТО

«Гра, яка затягує і викликає певну залежність» – кажуть про теніс деякі гравці. Справді, поки ми готували цей огляд, нам вдалося у робочий час відчути, як це: коли є лише м’яч, ракетка, поле, ще один гравець і задоволення – від активного відпочинку, свіжого повітря та сонця.

Перші корти з’явились наприкінці 19-го сторіччя і являли собою майданчики, вкриті глиною. Сьогодні ж різноманіття поверхонь та обладнання значно відрізняється. Втім, як і стільки часу тому, теніс – гра для всіх, адже не вимагає серйозної фізичної підготовки. У той же час, гра у теніс ефективно спалює зайві калорії, дозволяє мозку розвантажитись та позитивно впливає на стан здоров’я загалом, адже заняття відбуваються на свіжому повітрі.

Що врешті вийшло – читайте у нашому огляді: не з точки зору професійних спортсменів, а “з гори” пересічного тенісного любителя. Наявні у Вінниці корти, їхні місця розташування, ціни, перелік послуг та особливості кожного з кортів.

Корти у Вінниці виявились між собою схожими за розмірами та типом покриття. Що стосується останнього, то умовно всі покриття тенісних кортів поділяють за швидкістю відскоку м’яча на чотири види:

  • трава (натуральна) – умовно швидке покриття, має низький та непередбачуваний відскок;
  • ґрунт – повільне покриття;
  • hard – швидке покриття;
  • килим – покриття для залів, може бути як швидким так і повільним.

Зауважимо, що вартість гри – це вартість оренди корту, тобто сума, яка розділяється на всіх гравців порівну. Відтак, всі вінницькі корти можна вважати недорогими та в той же час досить якісними.

«Сет-Гейм»

Гніванське шосе, 7-й пров. Вишневий 32. Поворот ліворуч від кола, 400 метрів від дороги

 

О 13:00 на корті двоє гравців – Антон і Настя, гості міста із Запоріжжя. Вони кажуть, що грають тут вперше і їм усе подобається.

 

  • Хороший корт, і покриття чудове. Головний плюс: нам ніхто не заважає, а ціни лояльні. У Запоріжжі корти не настільки хороші, мало критих, – кажуть молоді люди. – Ми ще сюди прийдемо.

   

Пані Валентина, яка є власницею корту, каже, що концепція її локації – тиша, приватність, доступність та незалежність від погоди. Територію огороджує високий паркан.

Корт відкритий протягом всього року: взимку тут працюють обігрівачі. Також присутнє додаткове м’яке освітлення. Є літні душові кабіни, а воду беруть зі свердловини та нагрівають. Окремо є кран для вмивання, або ж миття ніг чи взуття.

Як і прилегла територія, корт чистий, плівка на стінах у гарному стані, приміщення добре провітрюється.

  

Одним із плюсів корту є його розташування: приватний сектор, на вулиці якого взагалі ми нікого не зустріли, як власне і вказівників до корту. Втім, неподалік корту є магазин із продуктами, можливо також попередньо попросити власників зробити закупки.

Корт закритий: залежно від погоди, плівку на стінах відкривають чи закривають, дах високий та не дозволяє прямим сонячним променям потрапляти у приміщення. Відтак, гравцям не завадить ні дощ, ні палюче сонце.

Окрім того, сама власниця корту каже, що «не влазить у справи клієнтів»: вони можуть навіть просто залишити кошти після гри у домовленому місці та просто собі піти – працює корт «на довірі».

Найчастіше корт відвідують у вечірній час та грають протягом двох годин, вікова категорія – молодь та люди середнього віку. Даний корт працює вже понад 10 років.

  
   

Площа: 18 х 36 метрів
Тип: критий
Рівень: для професіоналів та аматорів
Покриття: hard – тверде покриття з пом’якшенням для ніг без втрати швидкості відскоку м’яча (cushion plus).
Додаткові зручності: туалет, дві душові кабіни
Вартість гри: 70 гривень за годину
Вартість додаткового інвентарю та послуг: ракетка – 10 гривень, тенісна гармата – за домовленістю, комплект з трьох м’ячиків – 10 гривень, душ – включено у вартість.
Вартість послуг тренера: індивідуально
Графік роботи: без вихідних, 6:00 – 23:00, але може бути продовжено
Попереднє бронювання: так

Контакти: (098) 08-533-83, (050) 10-519-22.


«Матчбол»

Вулиця Андрія Первозваного, 1. Парк Дружби народів, поруч із Вишенським озером.

Корт розміщено просто поруч із озером, а територію оточують дерева. Корт великий і розрахований на дві автономні команди гравців. Майданчик облаштовано сіткою, а «двері» закриті на замок. На території є лавки у тіні, де можна сховатись від палючого сонця.

Станом нам 14:00 на корті – двоє людей: відвідувач та власник корту, тренер Юрій Сергеєв. Протягом гри помічаємо, що ґрунтове покриття корту відіграє свою роль: м’ячі від поверхні відскакують відчутно жвавіше, ніж від трав’яного.

   

У руках тренера – ракетка для професіоналів. Втім, у наявності тут є ракетки і аматорські, розраховані на дорослих та дітей. Юрій Сергеєв каже, що проблем із арсеналом ракеток немає: навіть якщо на поле вийде максимальна кількість гравців – усі будуть забезпечені.

Окрім того, приємним бонусом від клубу є можливість взяти на прокат будь-яку кількістю тенісних м’ячиків безкоштовно.

   

Додаткового освітлення на території корту немає, відтак грати у сутінках тут не вдасться. Загалом, територія корту чиста та доглянута. Поруч є ятки із водою та солодощами.

Поруч триває ремонт ще одного тенісного корту, який планують «запустити» наступного року.

Неподалік, одразу за огорожею, є приміщення, поділене на дві частини – чоловіча та жіноча роздягальня. Також наразі триває ремонт душової кабіни – відтак станом на 25 травня вона недоступна для користування.

 

Найпопулярніший час оренди корту – ранок, із 8-ї до 12-ї, та час після 16:00. Найчастіше гравці грають на цій локації протягом години.

Свого часу на даному корті займались тенісом і доволі відомі у спортивних колах люди – майстри та кандидати у майстри спорту. Наприклад Андрій Стратієнко – «золотий» призер всеукраїнського чемпіонату з тенісу.

Площа: 1 440 метрів квадратних
Тип: відкритий
Рівень: для професіоналів та аматорів, окремо у індивідуальному порядку можуть відбуватись групові заняття.
Покриття: ґрунтове
Додаткові зручності: туалет, роздягальня, душова кабіна (тимчасово недоступна)
Вартість гри: будні до 17:00 – 80 гривень, після 17:00 та у вихідні – 100 гривень
Вартість прокату інвентарю та послуг: ракетка – 10 гривень, м’ячики – безкоштовно, користування туалетом та душем – безкоштовно.
Вартість послуг тренера: додатково 100 гривень за годину
Графік роботи: без вихідних, 6:00 – 21:30 або ж поки на вулиці світло
Попереднє бронювання: так

Контакти: 067-265-05-08


Тенісний клуб «Бомонд»

Вул. Мічуріна, 32-а (район П’ятничани)

На полі діють одразу три тенісні корти – кожен з них підходить для гри 2 на 2 та 4 на 4. Клуб розмістився відносно далеко від міста, фактично біля обласного диспасеру. Тут тихо та малолюдно. Втім пошук дислокації клубу може бути дещо складним для не місцевих.

   

Сам корт, роздягальні, туалет та територія – чисті та охайні. Зручності розміщенні у приміщенні клубу. У розпорядженні гравців – дві окремі роздягальні із шафками та душем, для жінок та чоловіків.

     

На самому корті є лавки та стільчики, парасолі для схову від прямих сонячних променів. Корт регулярно зрошується водою, у спекотні дні – до чотирьох разів.

    

У арсеналі клубу є ракетки як для професійних гравців у теніс, так і для аматорів. Також серед послуг клубу – індивідуальні та групові заняття із професійним тренером за окремою домовленістю.

Як зазначив адміністратор клубу, максимальна відвідуваність даного корту спостерігається саме ввечері: тоді тут вмикають освітлення по всьому периметру поля, яке настільки потужне, що стає світло, наче удень.

 

Є у клубі і тенісна гармата, проте вона не користується популярністю у гравців, відтак зберігається зачохлена у приміщенні адміністрації клубу.

Однією із цікавинок корту є заправка для електрокарів, щоправда ця послуга не популярна серед гостей, а в основному заряджає авто власника корту.

Навколо корту – високий паркан із сітки, парковка для автомобілів (тільки для відвідувачів), зелені насадження та годівнички для птахів. Неподалік – продуктовий магазин.

    

На територію корту суворо заборонено приносити із собою алкогольні напої чи палити, є вимоги і до взуття – воно має бути спортивним із пласкою підошвою.

 

Площа: три тенісних корти по 23 на 11 метрів кожен
Тип: відкритий
Рівень: для професіоналів та аматорів
Покриття: ґрунтове із цегляною крихтою
Додаткові зручності: туалет, жіноча та чоловіча роздягальні із душовими кабінами
Вартість гри: до 17:00 – 55 гривень за годину, після 17:00 – 75 гривень за годину
Вартість додаткового інвентарю та послуг: ракетка – 10 гривень за годину, тенісна гармата – 35 гривень за годину, комплект із трьох м’ячиків – 5 гривень за годину. Гра з освітленням: додатково 20 гривень за годину гри
Вартість послуг тренера: в індивідуальному порядку
Графік роботи: без вихідних, 6:00 – 24:00
Попереднє бронювання: так

Контакти: 096-878-44-44


 

Тенісний клуб «Смеш»

Центральний міський парк, майданчик неподалік ресторану «Європа».

О 17:00 на корті саме тривало групове навчання. Діти віком від 6-ти років ще не впевнено тримають ракетку, а ось старші дівчата, які займаються тенісом хоча б місяць, вже проявляють кращі результати.

   

Корт чистий, встановлені лавки, є вечірнє освітлення корту.

    
 

Заняття курують два тренера – Ольга та Анатолій. Останній розповів, що корт було відкрито більше десяти років тому – тоді його відкривали Петро Порошенко та Володимир Гройсман.

 

Поруч із територією корту є одна роздягальня, туалет. Розміщення корту у парку робить його доволі популярним за замовчуванням. Поруч із кортом – ресторан «Європа», традиційні для парку ятки із їжею та напоями.

 

У арсеналі корту – ракетки для дітей віком від 5-ти років (ракетки коротші та легші за стандартні), дорослі, професійні та аматорські. М’ячики тут дають напрокат безкоштовно.

  

Сам тренер Анатолій каже, що найбільш популярний час перебування на корті – після 17:00 та протягом години-двох. Та найбільші «завали» – на вихідні: тоді гравці до настання темряви не йдуть з корту. Окрім того, часто на вихідних або ж у святкові дні тут відбуваються відкриті турніри з тенісу.

Площа: 1 400 квадратних метрів
Рівень: можуть відбуватись навчання для дітей від 6-ти років
Покриття: hard
Тип: відкритий
Додаткові зручності: туалет, роздягальна з душем, вечірнє освітлення
Вартість гри: 1 година – 60 гривень
Вартість додаткового інвентарю та послуг: ракетка – 10 гривень за годину, туалет, роздягальня з душем – безкоштовно, м’ячик – безкоштовно.
Вартість послуг тренера: 170 гривень за годину (разом із вартістю гри, прокатом ракетки, користуванням кортом) або ж групові навчання дітей: 50 гривень за годину
Графік роботи: 7:00 – по попередній домовленості
Попереднє бронювання: так, за домовленістю

Контакти: (067) 984 16 07

Фото Сергія Немирівського

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору