× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Де і за скільки купити сосну або ялинку у Вінниці: огляд новорічних базарів. ФОТО

Вже завтра Вінниця та увесь світ “офіційно” вступить в сезон різдвяно-новорічних свят: о 19:00 у нашому місті офіційно відкриють головну міську ялинку, а вже вранці маленькі та дорослі діти по всій планеті отримають подарунки під подушку. Або ж різочки. 

Однак майже всі – незалежно від того, як вони поводилися цього року – матимуть вдома ялинку. Живу чи штучну, велику чи маленьку, можливо, хтось обмежиться лише хвойним віночком, а хтось – замість зеленого дерева поставить в якості новорічного символа традиційного українського дідуха. Однак головний елемент святкування так чи інакше буде в оселі майже кожного з нас.

З 15 грудня у Вінниці відкрилися офіційні ялинкові базари і ми вирішили завітати на кожен із них, аби дізнатися, за скільки цього року у Вінниці продаватимуть ялинки.

Ялинковий базар біля ТЦ “Вишенька”

На другий день після офіційного відкриття ялинкових базарів, ця точка продажу виявилася мало не “найбіднішою” в усій Вінниці. Тут лише кілька “ялинок”, насправді зроблених з гілочок. Однак ціна досить серйозна: 60, 150, а то й всі 250 гривень за таке “складене” дерево.

Продавці кажуть, що повноцінно сезон продажу ще не розпочався і справжні ялинки та сосни сюди привезуть, швидше за все, на вихідних.

 

Ринок “Урожай”

На “Урожаї” вибір значно більший: тут і деревця з окремих гілочок, і ялинки, і сосни, і хрестовини-кріплення.

 

Зв’язаними з гілочок ялинками торгують ще дорожче: в діапазоні від 130 до 290 (!) гривень залежно від висоти, але запевняють, що “стоятиме гарно”.

Сосен на “Урожаї” небагато – принаймні поки що – їх продають за 300, 350 і 400 гривень. Ялинки – від 200 до 500 гривень залежно від висоти.

 

Тут також можна придбати металеву хрестовину: продавці кажуть, що вона коштує 150, але при нас віддали за 100 одному з покупців. Також є послуга з упаковки придбаного дерева: ціна упаковки залежить від величини дерева, але продавці пояснюють, що метр коштуватиме близько 20 гривень.

 

Окрім того тут є багато яток з різноманітною новорічною атрибутикою: іграшками, “дощиками”,  хлопавками і тому подібне.

 

Центральний ринок

Тут ялинки традиційно продають на вході до ринку, вибір досить багатий. Ялинки, зв’язані з гілочок, можна придбати від 60 до 250 гривень.

Живі ялинки продають від 200 гривень. Найпопулярніший розмір – 1 метр 30 сантиметрів: така ялинка тут коштує 400-450 гривень. Є триметрові по 2300 гривень.

 

Також на цьому ринку досить великий вибір штучних ялинок. Вони тут на будь-який смак: менш якісні від 300 гривень (яких, чесно кажучи, навіть неприємно торкатися). А от за 700-100 гривень можна купити невелику, але пристойну штучну ялинку. Найдорожчу штучну зелену красуню тут ми знайшли за 7000 гривень.

 

Тут також багато новорічної атрибутики: іграшок та інших прикрас. Є красиві штучні новорічні віночки: вони коштують від 60 до 300 гривень.

 

Привокзальний ринок

На ринку біля вокзалу вибір поки що не надто великий: в’язані з окремих гілочок ялинки продають за ціною від 80 до 300 гривень, новорічні віночки – по 50 гривень.

 

Зате тут багато ялинок: ними торгують за ціною від 200 до 400 гривень. Також тут можна придбати хрестовини: деревяні за 100 гривень і металеві – по 200 гривень.

 

Варто зазначити, що всі ялинки та сосни, які ми бачили в легальних місцях продажу – а ми оглядали виключно такі – мали на собі відповідні пломби-чіпи, які підтверджують, що ці дерева були зрубані в спеціальних лісових господарствах та призначені саме для новорічних свят. Водночас кілька продавців розповіли, що наразі є певна проблема із соснами: вони сохнуть, жовтіють і “линяють”, тому цього року більший асортимент саме ялинок, а не сосен.

Фото Андрія Завертаного 

Читайте також: Діда Мороза не буде: повна програма новорічно-різдвяних святкувань у Вінниці

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору