ConnectPro: у “Прозорому офісі” на Вишеньці з’явився сервіс для глухих та слабочуючих вінничан

“Прозорий офіс” на Вишеньці став доступнішим для глухих та слабочуючих громадян. Для них запрацював сервіс ConnectPro, завдяки якому у режимі реального часу відвідувач може письмово або через перекладача жестової мови спілкуватися із працівником “Прозорого офісу”.

Ініціатором створення такого сервісу став киянин Віталій Потапчук. Наразі цей додаток вже встановлений та використовується у магазинах телеком-компанії Vodafone, у відділеннях банку СrystalBank, та розгортається у мережах медичних закладів Києва. У Вінниці цьому проекту сприяла особисто урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Раїса Панасюк за підтримки товариства глухих. Запрацював сервіс ConnectPro у вінницькому “Прозорому офісі”, за адресою проспект Космонавтів, 30.

Як розповів Vежі Віталій Потапчук, сервіс доволі простий у використанні та безкоштовний.

  • Наразі у нашому суспільстві глухих та слабочуючих є люди, які віддають перевагу жестовому перекладу мови. Проте ми подумали і про тих, хто віддає перевагу письмовому варіанту спілкування, це також прекрасна можливість для тих, хто пізно втратив слух, або і зовсім не знає українську жестову мову. У нашому додатку ConnectPro ми про все це подумали.

У користуванні сервіс доволі зручний і потребує лише декількох кроків. Перш за все, спочатку варто зв’язатися із засновниками проекту через Facebook аби отримати інструктаж з встановлення, налаштування та використання додатку. Також буде забезпечений цілодобовий технічний супровід.

У “Прозорому офісі” є табличка з пропозицією сканувати QR-код або ввести посилання у браузері свого пристрою.

Після цього на телефоні або планшеті з’явиться пін-код, який необхідно буде показати працівнику “Прозорого офісу” аби він міг відкрити його у своєму додатку ConnectPro. Таким чином “відкриється” діалог як на пристрої відвідувача, так і на комп’ютері працівника.

  • Тепер, коли працівник набирає на клавіатурі, наприклад: “Вітаємо Вас у центрі адміністративних послуг…” – відвідувач це вже бачить одразу, без очікування на своєму пристрої. Відповідь відвідувача також надходить на пристрій працівника без затримки, – продовжує Віталій Потапчук. –   Щоб бути продуктивнішим, працівник також легко може надиктувати речення у мікрофон – програма прекрасно розпізнає усну мову і трансформує це у текст.

Окрім цього, є можливість скористатися допомогою перекладача жестової мови онлайн.

  • Наразі всі наші ресурси спрямовані на створення такої інфраструктури різних закладів для глухих та слабочуючих, куди вони, в тому числі і я, могли б прийти швидко, зручно, та без стресу владнати свої справи, – додає Віталій.

Наразі додаток встановлений вже у всіх “Прозорих офісах” міста. Далі ConnectPro з’явиться у новому центрі надання інтегрованих послуг вже в Одесі, за адресою вул.Косівська 2б.

Фото із соціальних мереж та newsonline24

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору