× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці мешканці одноголосно дозволили будувати Палац спорту на Тяжилові. ФОТО

Цього року у Вінниці розпочнеться будівництво багатофункціонального Палацу спорту на Тяжилові. Сьогодні, 25 червня, відбулись відповідні громадські слухання у приміщенні Хаб.Вінниця, куди прийшло понад півсотні містян. 

Серед присутніх були представники місцевої влади, спортивних спільнот та мешканців Вінниці. На слуханнях було відзначено, що жодних пропозицій чи зауважень щодо проекту Палацу від громадян не надходило.

 

Так само й сьогодні гості слухань тільки робили уточнення, й відтак – було вирішено прийняти запропонований проект. Зауважимо, що фактично проект можна назвати готовим, за винятком декількох нюансів фасаду приміщення, дизайн якого у процесі розробки. Замовником документації є Департамент капітального будівництва Вінницької міської ради.

Головний проектант Олександр Ковальчук зазначив, що майбутній Палац спорту – багатофункціональний заклад, який мають збудувати по вулиці Ватутіна, 18-б, на території парку «Інтеграл». У ньому влаштовуватимуть різноманітні змагання, а у вільний час – будуть організовані гуртки, а окремі ділянки Палацу – будуть у повністю вільному доступі.

Двоповерховий Палац спорту буде збудовано згідно з типовим проектом, наданим Міністерством спорту. Арена-трансформер (і різним покриттям) зможе приймати змагання з шести ігрових видів спорту – баскетболу, волейболу, гандболу, футзалу та інших, а ще – для організації концертів.

У Палаці будуть влаштовані усі зручності для спортсменів, окремі зали для того чи іншого виду спорту. Поруч із Палацом, що до речі буде здатним вмістити до 4 тисяч глядачів – збудують паркувальний майданчик на 216 автомобілів та окрему стоянку для автобусів.

Проте дехто з присутніх виразив й негативні думки стосовно будівництва Палацу.

– Я вже понад 20 років на тому стадіоні займаюсь, якого фактично тепер не буде. Тобто на його місці й буде Палац?

На це запитання відповів голова комітету з фізичної культури та спорту Сергій Краєвський, який аргументував, що нинішній стадіон здатен приймати спортсменів тільки за гарної погоди, а майбутній Палац буде закритий й відтак – у ньому можна буде перебувати за будь-якої погоди.

– До того ж, якби Палац будувався не на місці стадіону, то довелося б вирубати дерева, чого точно не хочеться робити. А так буде влаштовано ще й благоустрій парку. Ми знаємо, що нині існуючий стадіон не у найкращому стані, але область планує влаштувати ще не одне поле. Відомо, що цьогоріч планується розпочати будівництво поля на Педучилищі, – підкреслив Краєвський.

Натомість громадськість підняла питання щодо того, чи буде платним для відвідування Палац.

– Концепція Палацу – здійснення широкомасштабних змагань, адже у Вінниці постійно влаштовується понад 50 видів турів та чемпіонатів, для яких потрібне приміщення, – каже Краєвський. – Тому в першу чергу це приміщення для того, щоб наші спортсмени грали, а глядачі – насолоджувалися грою. Але в той же час, будуть наявні у Палаці безкоштовні дитячо-юнацькі спортивні школи, а також окремо відведені майданчики – також безкоштовні. Втім, вірогідно, якщо комусь заманеться пограти вночі, то це певно буде на платній основі.

Присутній на обговоренні депутат Роман Андронійчук зауважив, що особисто радий тому, що врешті у Вінниці та зокрема у окрузі, де він «завідує» – буде настільки масштабний комплекс, котрих по країні всього заплановано чотири.

– Такий віддалений мікрорайон заграє новим життям і я певен, що навколо будуватимуться й готелі, й різноманітні заклади. Вся інфраструктура «підтягнеться», й транспорт, й усе інше, – запевнив пан Андронійчук.

Врешті, коли усі тонкощі проекту були обговорені – шляхом голосування було вирішено, що будівництво Палацу спорту є доречним. Планується, що цьогоріч проект повністю «відшліфують» та розпочнуться будівельні роботи, а повністю об’єкт буде готовий до 2020 року.

Нагадаємо, що раніше Вінниця потрапила в перелік міст, яким Кабмін виділить кошти на будівництво Палацу спорту для ігрових видів спорту.

Протягом двох років на його будівництво збираються витратити близько 90 мільйонів гривень, з яких 30 мільйонів – з міського бюджету, стільки ж – з державного, а ще третину коштів виділять з обласного бюджету.

Також спорткомплекс можна буде використовувати для влаштування концертів. До того ж, стадіон буде розділений на чотири сектори з сидячими, стоячими місцями VIP-ложею.

Нагадаємо також, що завтра, 26 червня, у Вінниці продовжать обговорення майбутнього парку «Хімік». Зокрема експерти планують представити результати вивчення громадської думки щодо створення парку та розповісти про підсумки розгляду цієї інформації на депутатській комісії.

Також нагадаємо, що у Вінниці збираються реконструювати будівлю КО «Спорткомплекс «Здоров’я», що за адресою вул. Якова Шепеля, 23.

Фото автора

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору