× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Чотири роки новітньої історії: у Вінниці привітали бійців Національної гвардії. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні в Україні відзначається 4-та річниця від дня створення Національної гвардії України. По всій країні вітають військовослужбовців, найкращих з них відзначають нагородами та відзнаками.

Зокрема у Вінниці на території військової частини 3008 зібралось понад три сотні нацгвардійців.

   

Поруч із плацом – демонстрація кращих зразків техніки, що залучається бійцями для оборони українських територій. Привітати військових прийшли високопосадовці та представники дотичних до військової справи організацій.

Перш за все слово взяв командир військової частини 3008 Сергій Мамченко. Він подякував бійцям за сумлінну службу та попросив вшанувати пам’ять загиблих нацгвардійців, котрих нараховується близко двох сотень чоловік.

Читайте також: «Ягуар» на війні: «Щоранку на перекличці ми згадуємо кожного, хто не повернувся в казарму»

Після хвилини мовчання та покладання квітів – урочиста частина. Спочатку грамоти від Вінницької ОДА та обласної ради вручав голова Валерій Коровій.

Очільник Вінницької ОДА зазначив, що вважає нацгвардійців справжніми патріотами, котрі були у лавах тих, хто першим почав творити новітню історію. Зокрема Коровій пригадав, як у квітні завдяки спільним діям нацгвардійців вдалося без жодного пострілу звільнити від сепаратистів Харківську ОДА. «Фактично, відтоді почалася новітня історія, бо та операція стала переломним моментом» – сказав Валерій Коровій.

Читайте також: Ті, що врятували український Харків: «Ягуар» розкриває таємниці спецоперації

   

Очільник ОДА нагородив почесними грамотами інструкторів та старших солдатів, спеціалістів з діловодства, начальників відділів по роботі з особовим складом, а ще – подякував за психологічну та душевну підтримку бійців – капелану та волонтерам.

Як також зауважив Валерій Коровій, сім’ям загиблих нацгвардійців відповідно до розпорядження голови ОДА – виділено матеріальну допомогу.

В.о. керуючого справами виконкому Вінницької міської ради Сергій Чорнолуцький – також привітав військових із річницею та у якості подарунка вручив командиру в/ч 3008 Сергію Мамченку ноутбук.

«Нещодавно наше місто вчетверте визнали кращим, найбільш комфортним в Україні. Ми цим дуже пишаємося, – нагадав Чорнолуцький. – Національна гвардія – це також те, чим ми пишаємося. Ми вкотре співпрацюємо із нацгвардійцями і певні, що вони виконують свою роботу якнайкраще, оберігаючи спокій вінничан».

   

Читайте також: Вінницю вчетверте визнано найкомфортнішим містом в Україні

Загалом сьогодні було вручено понад понад сотню відзнак. Одними з останніх були нагороди від Президента України Петра Порошенка. Їх вручили понад десятку чоловік за участь та досягнення на службі у зоні АТО. Валерій Коровій передав нагороди стрільцям, розвідникам, оперативникам, саперам.

Також за зразкове виконання службових обов’язків були вручені подяки та фінансові заохочення ще кільком десяткам військовослужбовців.

Вітали нацгвардійців і представники судової системи. Вони дякували бійцям за охорону судів і захист прав учасників судового процесу. Представник адміністративного суду, окрім вітальних слів – передав нацгвардійцям футбольний м’яч.

Із вітаннями та напутнім словом виступив військовий капелан. Між іншим він зазначив: – Ви є ровесниками нової Незалежності, бо ми її здобуваємо знову, відтак ви нині робите новітню історію. Маю честь вручити вам благословенну грамоту від митрополита Іоанна.

Національна гвардія України – військове формування з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України. Призначення: виконання завдань із захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян України, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки.

Окрім того, у взаємодії із правоохоронними органами нацгвардійці здійснюють операції із забезпечення державної безпеки і захисту державного кордону, припинення терористичної діяльності, діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій.

Як самостійна силова структура існувала з 1991 по 2000, як військове формування з правоохоронними функціями на базі Внутрішніх військ МВС та залученням нових військових кадрів на добровольчій основі – з березня 2014 року. Загальна чисельність військовослужбовців – до 60 тисяч чоловік.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору