«Чотири градуси» Docudays UA: до Вінниці їде міжнародний кінофестиваль. РОЗКЛАД ПОКАЗІВ

Головною темою цьогорічного фестивалю є «Чотири градуси», що зосереджується на проблемі зміни клімату та захисту довкілля. Окрім переглядів стрічок, у Вінниці також відбудеться дискусія «Кому належить міський простір:Вінниця».

З 1 по 18 грудня щопонеділка, щовівторка і щоп’ятниці у книгарні «Є» відбуватимуться покази XIV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Змінити стать і прийняти себе після зґвалтування: у Вінниці триває кінофестиваль Docudays

Головна тема цьогорічного фестивалю – «Чотири градуси»  присвячена проблемі зміни клімату й захисту довкілля. Екологи прогнозують: до кінця сторіччя саме на стільки підніметься середня температура на Землі, що спровокує природні катаклізми на планеті. Фестиваль пропонує глядачам стати каталізатором змін і подивитися на питання захисту довкілля з різних точок зору – не лише через кіно, а й через правопросвітницькі та правозахисні заходи, дискусії, екоакції.

 

  • Ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким способом сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Реалізуючи нашу місію, також сприяємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні, – говорять організатори Docudays UA.

Фільмом-відкриттям фестивалю у Вінниці буде стрічка, що розповідає про глобальну торгівлю китами, дельфінами й моржами – бізнес, сповнений жорстокості та корупції – «Народжені бути вільними» (режисерка Ґаяне Петросян). Це відважне викривальне дослідження від журналісток-дайверок отримало приз глядацьких симпатій на Docudays UA-2017. Вінничани побачать фільм 1 грудня о 18.00.

Також в рамках фестивалю 5 грудня відбудеться дискусія «Кому належить міський простір: Вінниця» за участю активістів і урбаністів у рамках обговорення стрічки «Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек», в якій мешканці Стамбула, реалізуючи своє право на місто, виступають проти комерціалізації публічного простору. Йтиметься про можливості використання і відновлення публічних просторів у різних районах міста та шляхи конструктивного впливу громади на рішення місцевих чиновників та інвесторів.

Фільми з програми DOCU/ЮНІСТЬ розповідають зворушливі історії про дорослішання. Серед стрічок програми DOCU/ПРАВА цьогоріч окремий акцент зроблено на правах дітей та сім’ї, а також на проблемах і долях мігрантів усього світу.

Програма Мандрівного фестивалю включає також найкращі короткометражні стрічки з програми DOCU/УКРАЇНА, що презентує роботи молодих авторів та авторок, які через оптику власного почуття придивляються до людей, тернів та шляхів української реальності.

На закритті фестивалю 18 грудня відбудеться спеціальний показ Мандрівного Docudays UA. «Війна химер» (режисерки Анастасія та Марія Старожицькі) – особиста історія однієї з режисерок, яка переосмислює власний травматичний досвід, пов’язаний із війною. Це подорож двох закоханих до лінії фронту та спроби спільного життя після всього пройденого.

Розклад показів:

1 грудня, п’ятниця – фільм-відкриття: Народжені бути вільними (Великобританія, Росія; реж. Ґаяне Петросян)

4 грудня, понеділок – «Я не тутешня» (Литва, Чилі; реж. Майте Альберді, Ґ’єдре Жіцките), «Холодні вуха» (Литва; реж. Лінас Мікута)

5 грудня, вівторок – «Історія зимового саду» (Україна; реж. Семен Мозговий), «Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек» (Туреччина) + дискусія «Кому належить міський простір: Вінниця»

8 грудня, п’ятниця – DOCU/ЮНІСТЬ: «Альфредо» (Нідерланди; реж. Майке фон дер Лінден і Мар’є Губе), «Рок-н-рольники» (Нідерланди; реж. Дан Бол), «Щоденник» (Україна; реж. Олександра Чупріна)

11 грудня, понеділок – DOCU/ПРАВА: «В іншому світі» (Польща; реж. Анна Бединська), «Моя донька Нора» (Бельгія, Франція; реж. Ясна Країновіч), «Intro» (Росія; Юлія Панасенко), «Домашні ігри» (Великобританія, Україна, Франція; реж. Аліса Коваленко)

12 грудня, вівторок – DOCU/ПРАВА: «Між іншим» (Україна; реж. Юлія Аппен, Микита Лиськов, Олександра Васина, Наталка Целюба), «Ці речі, ці спогади» (Південна Африка; реж. Роджер Горн), «У пошуках кращої долі» (Німеччина; реж. Ганна Фішер)

15 грудня, п’ятниця – DOCU/УКРАЇНА: «До скорого» (Україна; реж. Юлія Кочетова-Набожняк), «Живі й нескорені» (Україна; реж. Дарія Гірна), «Укриття» (Україна; реж. Анастасія Максимчук)

18 грудня, понеділок – фільм-закриття: «Війна химер» (Україна; реж. Анастасія Старожицька, Марія Старожицька)

Початок показів о 18:00. Вхід вільний.

Фото: docudays 

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору