× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Чому Сніткову вдалося: як село на Вінниччині завдяки ягодам припиняє відтік робочих рук за кордон. ВІДЕО

У селі Снітків понад 200 гектарів плодючих земель. Їх майже повністю віддали фермерському господарству. Тепер тут вирощують фрукти та ягоди. 

Село Снітків на Вінниччині раніше славилося лише долиною ірисів, на яку час від часу приїздили туристи. Тепер тут є  власне фруктово-ягідне господарство, яке приносить дохід селу, а людей забезпечує робочими місцями. На роботу сюди приїздять і мешканці навколишніх сіл.

 

Як повідомляє  BBC Україна, тепер у селі на 650 людей – сотні робочих місць. Люди потрібні від ранньої весни до пізньої осені. Привозять від дверей до дверей, зарплата – вчасно. Їсти ягоди та фрукти можна скільки завгодно. Чому ж за таких умов знайти робочі руки нелегко?

– Молодь тікає з сіл, на жаль, і держава не дуже дбає про те, щоб молодь залишалася в селі. Знайти адекватних, кваліфікованих кадрів досить важко, – розповідає керівник господарства Михайло.

Ірина приїхала в село до батьків на літо, поки чоловік у Польщі на заробітках. Аби не сидіти дарма пішла збирати ягоди:

– В селі взагалі нема ніякої роботи, в селі дуже важко жити, тому що немає роботи. Мої батьки збирають липу рвуть бузину, обривають кислицю, щоб хоч якось прожити.

Саме сільський голова Сніткова захопив всіх фруктово-ягідною ідеєю. Він переконаний, що люди не виїжджатимуть, якщо буде робота:

– Заробили нехай там 350-400 гривень плюс ще, зважайте, треба до Польщі з Польщі приїхати. У нас люди, яких ви бачили, – бували дні, коли вони на вишні получали 700 гривень. Але вони тут, удома, – дружина, чоловік, головне дітки тата з мамою бачать, – говорить сільський голова Віктор Ольшевський.

У вчительки Віти Павлюк власне господарство, але вона теж вирощує малину. Одного літа працювала у фермера, а наступного – придбала свої 500 кущів малини:

– Захотілося собі посадити один город малини, думаємо, будемо рвати теж будемо продавати. Думаємо, може хлопці теж схочуть. Не буде роботи, то можна збирати вдома малину, але слава Богу, робота є.

І таке мале підприємництво у Сніткові поширене. Завдяки фруктово-ягідному бізнесу люди працюють і на когось, і на себе, а головне – не їдуть з села.

Джерело: BBC Україна

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору