× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Чоловіча поезія та музика для витонченої публіки: завершення літсцени CodaFest’у

Чи не наймасштабніший культурний фестиваль цієї осені CodaFest приємно вражав несподіваними творчими експериментами протягом усіх трьох днів. В останній день для справжніх поціновувачів літературного мистецтва організатори фестивалю підготували подарунок – дует поета Богдана Куценко та фолк-рок гурту Очеретяний Кіт.

Близько години глядачі мали змогу насолоджуватися справжньою чоловічою поезією – щирою, сильною та відвертою. 35 власних віршів поет прочитав часом напружено, часом пошепки під мелодійний супровід своїх давніх друзів – гурту Очеретяний Кіт. Самі ж виконавці характеризують спільну роботу, як музичну поезію та поетичну музику.

48

Вірші Богдана Куценка стосуються багатьох тем, вони і про його власне життя, і про кожного з нас.

  • Немає основної теми. Це і калюжа, в яку ти наступив, і цигарка, яку викурив, друзі, кохання, діти, звичайно. Просто все життя, адже його розділити неможливо. Мене не приваблює якась така окрема тема.

54

Справжній поет торкнувся у своїх творах також теми війни, яка стала болючим сьогоденням для кожного українця.

  • Я читав вірші різних років. І ті, які ще не є воєнними, але були написані декілька років тому. І це передчуття війни справдилося. Передчуття якоїсь розрухи та чогось невідворотного.

У напівтемному залі то напружений голос, то шепіт Богдана лягав на легку акустичну музику, яка захоплювала подих. Особливою родзинкою була мелодія флейти – інструменту, який не часто супроводжує поетичні читання.

50

Лідер гурту Очеретяний Кіт Роман Кріль розповів, що вони з Богданом вже не вперше виступали у такому форматі. Адже коли творчі люди багато років товаришують, то одного дня їхня дружба перетвориться на спільний проект.

43

  • Ми обговорювали, на які вірші буде музика. Богдан вислав нам начитку текстів. Наш гурт поїхав до товариша на берег моря, в Бессарабію, де ми всілися, тиждень жили, періодично підходили до віршів Богдана і свої якісь емоції, відчуття перетворювали у музичні коди. Гармонійні та мелодійні, відповідно.

65

Змістовні тексти та музика захопили одразу. Легка мелодія та тихий голос Богдана змушували вслуховуватися та ловити кожне слово до останніх хвилин виступу, а публіка віддячувала гучними оплесками за кожен вірш. Справді, класичні поетичні читання вже вичерпали себе. Новий формат здається цікавішим, як публіці, так і самим митцям. А на думку Богдана Куценко, специфічний захід приваблює специфічну публіку, яка має більш витончений смак.

Фото Нестора Підгурського

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору