× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Червоне, біле та “дівочий мед”: у Вінниці відбулася дегустація вин місцевих виробників. ФОТО, ВІДЕО

Три десятки щасливчиків, стіл, вкритий закусками з фруктів, горіхів, м’яса та меду, 11 видів вина (+ два таємних напої), дві години трапези і все це – лише за 170 гривень.

Так днями у вінницькому ресторані “Джонні Ро” відбулася перша дегустація вин від місцевих виробників.

Власники ресторану, які в ньому фактично “живуть”, і самі не очікували подібного ажіотажу, коли анонсували цю дегустацію. Вона була непрофесійна – запрошували всіх охочих, а не фахових сомельє. Та й ті, хто прийшов на дегустацію, теж були здивовані, що за таку скромну суму можна буде так напитися спробувати стільки видів вина та більш міцних, дистильованих напоїв.

На трапезу (адже під кінець заходу це вже було більш схоже на посиденьки, ніж на дегустацію), прийшло навіть місцеве телебачення, що також стало сюрпризом для організаторів події.

Враховуючи, скільки напоїв доведеться продегустувати, захід стартував без тривалих прелюдій: розпочали з білих вин. Майже в режимі “нон-стоп”, без пауз і “перекурів”, гості оцінили відразу п’ять видів білих виноградних вин: Совінйон, Шардоне, Рислінг та Ркацетелі. Автор – як далеко не фаховий дегустатор – особливо відзначив Рислінг, можливо, через особисту любов до цього напою. Однак загалом, якби не знати, що це вино – вінницького виробництва, можна було би подумати, що триває дегустація іменитих брендів.

Проте протягом трапези нам вдалося спробувати те, чого поки немає майже ніде в Україні: медове вино. Його виготовляють за особливою, стародавньою, рецептурою, внаслідок чого вино має неповторний, ні з чим не зрівняний смак та аромат.

Цікаво, що медове вино презентували як біле, так і червоне: саме з “меду червоного” розпочалася друга частина дегустації, яка була відділена від першої досить умовно. І вже на цьому етапі деякі учасники заходу не могли втриматися, аби не почати виголошувати тости.

З червоних вин присутнім запропонували пять напоїв: вже згаданий “мед”, а також два види Піно Нуар та Каберне. Завершували дегустацію двома секретними напоями, які виявилися міцним фруктовим дистилятом. Це підвело ефектну риску під дегустацію і вже зовсім розслабило учасників презентації вин.

Як розповів Vежі один з виробників презентованого вина, для виробництва напою лише частково ягоду вирощують на Вінниччині. 80% сировини наразі доставляють з Придунайської Бессарабії. Продавати вино невеликі місцеві виробники поки не збираються через високу вартість ліцензій, тому наразі лишаються в некомерційній ніші та працюють, як то кажуть, “для душі”.

У той же час сьогодні вже формується неформальна асоціація виробників вінницьких вин і поки основна проблема – маркетинг та просування продукту на ринок. Тож сподіваємося, що пройде не надто багато часу і Україна та світ таки дізнаються про вино з Вінниці. Адже воно на те заслуговує та й назва міста, якби, натякає! 🙂

Фото Леся Качор та зі сторінки виробників вина. Відео – телеканал “Віта”

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору