Черепашачий пляж у Туреччині

На схід від Мармарісу, неподалік від селища Дальян знаходиться один з найбільш живописних  та екзотичних пляжів регіону – Черепашачий.

Це місце є унікальною піщаною косою, утвореною природньо, шириною в кілька десятків метрів, що омивається з одного боку прісними водами річки Дальян, а з іншого – солоною водою Середиземного моря.

Берегова лінія, загальною протяжністю більше 5 кілометрів, повністю покрита м’яким піском. Відпочинок тут сподобається людям, які полюбляють хвилясте море.

Свою назву пляж отримав завдяки своїм унікальним мешканцям – величезним черепахам рідкісного вимираючого виду Caretta Caretta, які з давніх часів облюбували саме це узбережжя для виведення потомства.

Нажаль, черепах ми не зустріли, кажуть вони приходять на беріг ближче до вечора, коли спека спадає, але кладки яєць побачили. Ці кладки, як і вся територія, перебуває під суворою охороною держави, кожна черепаха носить на собі GPS маячок, будь-які спроби завдаки шкоди цим створінням суворо караються турецькими законами. На пляжі навіть є спеціалізована лікарня для травмованих черепах.

На сьогоднішній день, пляж внесений до списків всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Він неодноразово удостоювався звання “Кращого відкритого просто Європи”. У вечірню пору черепашачий пляж закритий для відвідування і на ньому можна зустріти лише вчених та волонтерів, котрі стежать за кладками яєць.

 

Автор: Андрій Завертаний

Поділитись публікацією
Вгору