× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Час стомився і нікуди не йде”: Жадан і “Лінія Маннергейма” зібрали аншлаг в саду Коцюбинського. ФОТОРЕПОРТАЖ

Другий день фестивалю “Острова Європа”, який наразі добігає кінця у Вінниці, завершився коротким, але ефектним концертом нового музичного проекту Сергія Жадана “Лінія Маннергейма” у саду Коцюбинського.

Запланований на 21:00 концерт розпочався з невеликою затримкою, протягом якої глядачі та слухачі мали можливість зручніше розташуватися на галявині в саду. Складно сказати, коли востаннє територія музею-садиби Михайла Коцюбинського бачила стільки публіки. Імпровізований “партер” був зайнятий вже з початку, тож решта глядачів всідалися на каремати або надані організаторами невеличкі шматочки спіненого пластику, а дехто навіть вилазив на дерева, принагідно смакуючи вишнями.

Водночас необхідність партеру на подібному концерті викликала запитання, адже Жадан і Ко зарядили на сцені справжній рок, інколи переходячи на красивий пост-рок, і обов’язково – з серйозними текстами. На місці було складно всидіти не лише почесним гостям, письменникам, поетам та їхнім поціновувачам, а також і дітям, яких на концерті також було багато.

Кульмінацією концерту природньо стало виконання пісні “Де твоя лінія?”. Саме після неї Сергій Жадан зі сцени подякував Вінниці за такий прийом та повідомив, що мусить бігти на потяг, “але лишає на сцені своїх друзів”.  Тож Євген Турчинов та Олег Каданов виконали ще одну композицію, ледь-ледь перетнувши позначку в 22:00 на годиннику.

Водночас мешканці прилеглих будинків, ніби вичекавши момент, встигли поскаржитися поліції на “порушення громадського порядку”, тож концерт довелося в скорому порядку припиняти. Зрештою, ніхто проти цього й не протестував, позаяк учасників фестивалю ще чекала after party на новій терасі ресторану “Батискаф”, де продовжилися поетичні читання.

Про це та про останній день фестивалю “Острів Європа” читайте в наших наступних публікаціях.

Читайте також: “Сірі зони є скрізь”: Курков та Стяжкіна у Вінниці про війну, життя в окупації та свої нові книги. ФОТО

“Танцюй, Тесло!”: у Вінниці Сергій Жадан влаштував допрем’єрні читання нової поезії. ФОТО

“Ляля” замість Кемпи: у Вінниці відбулися “острівні” читання на кораблі. ФОТОРЕПОРТАЖ

“В саду зізнань”: у Вінниці відбулася прем’єра музично-поетичного перформансу Мар’яни Савки. ФОТО

Фото Андрія Завертаного

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору