Бюджет Вінниці у 2016-му склав майже три мільярди, зростання – 33%

На другий рік після запровадження децентралізації у міському самоврядуванні, бюджет міста Вінниця склав  2 мільярди 993 тисячі гривень, що на 33% більше ніж у попередньому році. Виконання міського бюджету становило 110%.

Про це сьогодні повідомила директорка департаменту фінансів Вінницької міської ради Наталія Луценко під час звіту про виконання міського бюджету у 2016-му році.

 

Зокрема, зросли надходження від податку з фізичних осіб: минулого року вони склали 769 мільйонів 532 тисяч гривень, зростання надходжень – 55%. Такого збільшення надходжень вдалося досягти зокрема за рахунок збільшення податкової ставки з 15% до 18%

Окрім того збільшилася сама кількість платників податків, зокрема за рахунок збільшення території міста – це додатково дало міській казні 124 мільйони гривень. Від акцизного податку в бюджет надійшло 156 мільйонів гривень, зростання за цією статтею – 56% у порівнянні з 2015-им роком.

 

Надходження від плати за землю склали 165 мійльонів 233 тисячі гривень, зокрема за рахунок зростання податкової ставки з 1% до 3%.

Від єдиного податку в міську казну надійшло ще 234 мільйони 885 тисяч гривень. У попередньому році за цією статтею бюджет Вінниці отримав лише 144 мійльони 860 тисяч гривень. Це зростання пояснюється за рахунок збільшення кількості платників податків та збільшення обсягу їхніх доходів.

 

До бюджету розвитку минулого року надійшло майже 50 мільйонів гривень.

“Обізнаність громадян в бюджетному процесі підвищує довіру громадян до місцевої влади та сприяє участі громадян у процесі прийняття рішень”, – зазначила перед звітом заступник міського голови Галина Якубович.

З її слів, суттєво збільшилися видатки бюджетних галузей, це видно по тих роботах, які виконані в цих галузях.

“Був період, коли на жаль коштів не вистачало на проведення капітальних витрат щодо інфраструктури бюджетної сфери. Тепер ці кошти є. Набувши фінансової самостійності та отрмавши додатковий ресурс, міська рада отримала моливість вирішувати ці питання, а також фомувати пріорітети та стратегію бачення на наступні роки”, – підсумувала Якубович.

Фото Андрія Завертаного

                   

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору